کلاس‌های تابستانۀ صدرا برای رشتۀ زبان و ادبیّات فارسی شامل قصّه‌نویسی، نویسندگی خلّاق، کارگاه شعر، المپیاد و پژوهش‌های ادبی‌ست. دانش‌آموزان عزیز می‌توانند با شرکت در این دوره‌ها لحظه‌هایی تازه‌ و دوست‌داشتنی در خلق آثار هنری، سرودن شعر، نوشتن بهتر و شناخت و درک متون ادب فارسی تجربه کنند و به این ترتیب، زمینه‌های پیشرفت بیشتر خود را در تحصیل فراهم نمایند. در پژوهش‌سرای صدرا منتظر شما هستیم.

* توجّه: حداقل تعداد نفرات برای تشکیل کلاس‌ها 10 نفر است.

ساعت‌ برگزاری کلاس‌ها: ---> جدول برنامه‌ها

هزینۀ کلاس‌ها:

المپیاد: ۱۰۰هزار تومان (هشت جلسه)

کارگاه شعر: 60هزار تومان (ده جلسه)

کارگاه داستان: 60هزار تومان (ده جلسه)

نگارش خلّاق و نویسندگی: 60هزار تومان (ده جلسه)

کارگاه پژوهشی: 60هزار تومان (ده جلسه)

 

تاریخ شروع ثبت‌نام: 93/3/26 تا پایان تیرماه 93

روزهای ثبت‌نام: دوشنبه و چهارشنبه

تاریخ شروع کلاس‌ها

المپیاد: 93/4/31

کلاس‌های دیگر: 93/4/24

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 77910798  و 09361791713 تماس بگیرید.

 

نشانی الکترونیکی: sadra.pajohesh@yahoo.com

 

---> به شرکت‌کنندگان در دوره‌های آموزشی خلّاقیّت و پژوهشی گواهی شرکت در دوره اعطا خواهدشد.

 

جدول برنامه‌ها و کلاس‌های ادبی- تابستان 93

 

روزهای هفته

۹:۳۰-۸

۱۱:۳۰-۱۰

دوشنبه

نگارش خلّاق و نویسندگی

کارگاه پژوهشی (نقد و پژوهش‌ در موضوعات ادبی- هنری)

سه‌شنبه

المپیاد

المپیاد

چهارشنبه

کارگاه شعر (آشنایی با مبانی و مقدّمات شعر)

کارگاه داستان (آموزش قصّه‌نویسی)

 

 

+ نوشته شده توسط صدرا در دوشنبه 1393/04/09 و ساعت |

«کلاس‌های ادبی تابستانۀ صدرا»

گروه ادبی پژوهش‌سرای صدرا، در پی برنامه‌ها، مسابقات و جلسات ادبی اجراشده در سال تحصیلی 93-92 و بررسی آثار دانش‌آموزان منطقه به این نتیجه رسید که این عزیزان با وجود توانایی‌های فراوان، نیازمند تلاش جدّی و آموزش‌های زیربنایی در عرصه‌های هنریِ زبان فارسی، تقویت بنیۀ ادبی و کتاب‌خوانی هستند و بسیاری از آن‌ها به دلیل عدم هدایت صحیح و فقدان برنامۀ علمی و مدوّن نتوانسته‌اند شایستگی‌های خود را بروز دهند. از همین رو، پژوهش‌سرای صدرا تصمیم گرفته‌است با تدوین برنامه‌هایی فرهنگی- آموزشی که در شاخه‌های گوناگون تنظیم شده‌است، گامی مؤثّر برای ارتقای دانش‌ها و مهارت‌های ادبی دانش‌آموزان منطقه بردارد و زمینه را برای حضور آن‌ها در رقابت‌های استانی و کشوری فراهم نماید.

معرّفی برنامه‌ها:

برنامه‌های تابستانۀ صدرا در سه شاخۀ المپیاد، خلّاقیّت و پژوهش، و متناسب با سطوح مختلف دانش‌آموزی تدوین شده‌است. به‌منظور آشنایی بیشتر با جزئیّات این برنامه‌ها توضیحاتی در ادامه ارائه می‌شود:

المپیاد:

مجموعه مسابقاتی سراسری‌ست که در رشته‌های مختلفی از جمله ادبیّات، ریاضی، کامپیوتر و فیزیک هرساله در سطوح استانی، کشوری یا جهانی برگزار می‌شود. از این میان، المپیاد ادبی به دلیل بومی بودن، تنها تا مرحلۀ کشوری پیش می‌رود. هدف از راه‌اندازی مسابقات سراسری ادبی، توجّه بیشتر دانش‌آموزان به زبان و ادبیّآت فارسی، تلاش در جهت حفظ ارزش‌های فرهنگی  و زنده نگه داشتن متون و شاهکارهای ادبیّات فارسی‌ست. از طرفی دیگر، برگزاری این مسابقات و هدایت دانش‌آموزان در مسیر مطالعۀ عمیق متون فارسی، کمک شایان توجّهی به ارتقای مهارت‌های زبانی، درک و فهم، آگاهی‌های عمومی، تربیت و تعالی اخلاقی آنان می‌کند.  با توجّه به مزایایی که شرکت در المپیاد ادبی می‌تواند در سطح خرد و کلان برای دانش‌موزان در

‌آموزان داشته‌باشد، فواید دیگر آن  نیزعبارتند از: تقویت بنیۀ ادبی و افزایش مهارت‌ها در پاسخ‌گویی به سؤالات آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها واختصاص سهمیّۀ پذیرش در دانشگاه‌ها در صورت راه‌یابی دانش‌آموز به مراحل دوم و سوم المپیاد، که به صورت زیر عملی می‌شود:

دارندگان مدال طلا بدون شرکت در کنکور می‌توانند در رشتۀ مورد نظر خود در دانشگاه، ادامۀ تحصیل دهند. سایر دانش‌آموزانی که موفّق به اخذ مدال طلا نمی‌شوند، با توجه به نمرات خود مدال‌های نقره و برنز دریافت می‌کنند و باید برای ورود به دانشگاه، در کنکور سراسری شرکت کنند؛ ولی با توجه با هماهنگی‌های انجام‌شده با وزارت علوم و تحقیقات، این گروه مجازند از سهمیۀ 15 درصدی تراز کنکور هم استفاده کنند که این امتیاز، کمک بسیار بزرگی در ورود به دانشگاه و کسب نتیجۀ مطلوب است.
همۀ دانش‌آموزان پذیرفته‌شده در مرحلۀ دوم المپیاد کشوری، به عضویت «بنیاد نخبگان» درآمده و از امکانات و مزایای آن بهره‌مند می‌شوند. دانش‌آموزان پسر می‌توانند از طرح سرباز-نخبه نیز استفاده کنند و با انجام یک پروژۀ علمی و شرکت در دوره چهل‌روزۀ آموزشی، کارت پایان خدمت خود را دریافت کنند.

 

در همین راستا، دوره‌های المپیاد ادبی پژوهش‌سرای صدرا نیز در سه دورۀ دو‌ماهه برای سال 93 و 94 تنظیم شده‌است. شرکت در این دوره‌ها، پیش از همه برای دانش‌آموزان علاقه‌مند پایۀ اول و دوم، و دانش‌آموزان زبدۀ سال سوم پیشنهاد می‌شود.

زمان‌بندی و محتوای دوره‌ها

دو‌ماهۀ نخست (مرداد- شهریور):


مطالعه و پژوهش در متون نظم و نثر فارسی، دورۀ کتب زبان و ادبیّات فارسی متوسطه

 

دو‌ماهۀ دوم (آبان- آذر):

مطالعه و پژوهش در زبان فارسی و تاریخ ادبیّات، متون نظم و نثر فارسی و آرایه‌های ادبی، زبان عربی

دو‌ماهۀ سوم (اسفند- فروردین):

مطالعه و پژوهش در متون نظم و نثر فارسی، زبان انگلیسی، زبان عربی، زبان فارسی، تاریخ ادبیّات و آرایه‌های ادبی

  • دورۀ دوماهۀ سوم ویژۀ دانش‌آموزانی‌ست که در آزمون مرحلۀ اول پذیرفته‌شده‌اند.
  • بهمن و اردی‌بهشت هر سال زمان برگزاری مسابقات مرحلۀ اول و دوم هر دورۀ المپیاد ادبی‌ست.

 

خلّاقیّت:

در شاخۀ خلّاقیّت تصمیم داریم تا با برگزاری کلاس‌هایی در رشته‌های قصّه‌نویسی، شعر و نگارش خلّاق، برای د'8)7.7-نش‌آموزان علاقه‌مند و مستعد زمینه‌های خلق آثار بهتری را فراهم کنیم.

قصّه‌نویسی:

دوره‌های قصّه‌نویسی در چهار دورۀ مجزا برگزار خواهدشد. موضوع دورۀ اول، کلیّات و مبانی داستان، آشنایی با انواع داستان و شیوه‌های خلق داستان کوتاه و بلند خواهدبود.

کارگاه شعر:

بی‌شک تا کنون با دانش‌آموزان زیادی برخورد کرده‌اید که تمایل به شعرگویی دارند یا حتّی شعر می‌گویند، امّا به دلایل گوناگون از جمله عدم مطالعۀ کافی آثار برجسته، عدم آشنایی با اصول و مبانی شعر، شناخت ناکافی از قالب‌های شعری و ویژگی‌های آنان و ... نمی‌تواندد اثر درخور توجهی بیافرینند یا با پشتکار و شور نخستین به این کار ادامه دهند. آشنایی با برخی از این مقدّمات و اصول می‌تواند راه‌گشای بسیاری از آنان، اعم از علاقه‌مندان و مستعدان باشد. کارگاه‌های شعرِ پژوهش‌سرای صدرا در تابستان 93 با این هدف برگزار خواهدشد. دانش‌آموزان علاقه‌مند می‌توانند با حضور در این کلاس‌ها، فرصت‌های جدید و بهتری برای خلق آثار خود  و تجربه‌های تازۀ شاعرانه بیافرینند.

پژوهش:

از برنامه‌های پیش‌بینی‌شدۀ این دوره  کلاس‌های نقد فیلم، نقد شعر و داستان و پژوهش‌های ادبی‌ست.

 

از مسئولان محترم مدارس، اولیای گرامی و دانش‌آموزان عزیز دعوت می‌کنیم با پاسخ مثبت به فراخوان پژوهش‌سرای صدرا، گامی در جهت خودآگاهی، ارتقای فرهنگ و دانش عمومی و فراهم‌سازی زمینه‌های پیشرفت و موفقیّت‌های بیشتر منطقه بردارند.

پژوهش‌سرای صدرا

 

جدول برنامه‌ها- ساعت کلاس‌ها و هزینه‌های ثبت‌نام

 

* توجّه: حداقل تعداد نفرات برای تشکیل کلاس‌ها 10 نفر است.

 

ساعت‌ برگزاری کلاس‌ها: ---> جدول برنامه‌ها

هزینۀ کلاس‌ها:

المپیاد: ۱۰۰هزار تومان (هشت جلسه)

کارگاه شعر: 60هزار تومان (ده جلسه)

کارگاه داستان: 60هزار تومان (ده جلسه)

نگارش خلّاق و نویسندگی: 60هزار تومان (ده جلسه)

کارگاه پژوهشی: 60هزار تومان (ده جلسه)

 

تاریخ شروع ثبت‌نام: 93/3/26 تا پایان تیرماه 93

روزهای ثبت‌نام: دوشنبه و چهارشنبه

تاریخ شروع کلاس‌ها

المپیاد: 93/4/31

کلاس‌های دیگر: 93/4/24

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 77910798  و 09361791713 تماس بگیرید.

 

نشانی الکترونیکی: sadra.pajohesh@yahoo.com

 

---> به شرکت‌کنندگان در دوره‌های آموزشی خلّاقیّت و پژوهشی گواهی شرکت در دوره اعطا خواهدشد.

 

جدول برنامه‌ها و کلاس‌های ادبی- تابستان 93

 

روزهای هفته

۹:۳۰-۸

۱۱:۳۰-۱۰

دوشنبه

نگارش خلّاق و نویسندگی

کارگاه پژوهشی (نقد و پژوهش‌ در موضوعات ادبی- هنری)

سه‌شنبه

المپیاد

المپیاد

چهارشنبه

کارگاه شعر (آشنایی با مبانی و مقدّمات شعر)

کارگاه داستان (آموزش قصّه‌نویسی)

 

 

+ نوشته شده توسط صدرا در یکشنبه 1393/03/25 و ساعت |
 

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده توسط صدرا در چهارشنبه 1393/03/21 و ساعت |

                                                                                                                                          

به دنبال اجرای موفق مجموعه دوره‌های آموزشی ویژه آزمون‌های المپیاد و تیزهوشان  در طول سال تحصیلی  و استقبال دانش‌پژوهان علاقه‌مند و نظر به اهمیت و گسترش رقابت دانش‌آموزان عزیز برای شرکت در المپیادهای علمی کشور و همچنین استقبال بی‌نظیر آنان برای حضور در این مسابقات، پژوهش‌سرای صدرا برنامه‌های تابستانی مدرسه صدرا را با شرایط زیر اعلام می‌نماید:

 

ویژگی خدمات آموزشی قابل ارائه:                        

- حضور کادر آموزشی مجرب، نفرات برتر المپیادهای علمی و نیروهای متخصّص

- ارائه برنامه‌ریزی دقیق و زمان‌بندی‌شده همراه با تحولات سیستمی آزمون‌های المپیاد و تیزهوشان کشور

- برگزاری آزمون‌های منظم آزمایشی به همراه ارائه کارنامه و گزارشات توصیفی – تحلیلی

- سیستم مشاوره‌ای پویا و پاسخگویی به نیاز دانش‌آموزان

 

      نکات قابل ذکر:

- ظرفیت کلاسها 15 نفر است.

- کلیه کلاس‌ها شامل حل تمرین، برگزاری آزمونهای آزمایشی و آزمون جامع و هم چنین مشاوره تخصصی می‌باشد.

- دانش‌آموزان مستعد جهت انجام پروژه‌های علمی – پژوهشی به منظور حضور در جشنواره های ملی و مسابقات علمی هدایت و راهنمایی خواهندشد.

- زمان ثبت نام 20/2/93  لغایت پایان خرداد ماه خواهدبود.

- شروع کلاسهای مقطع ابتدایی از 26 خرداد ماه  و شروع کلاسهای مقطع متوسطه از اول تیر ماه خواهدبود.

 

 

برنامه راهبردی تابستانه  مدرسه المپیاد صدرا به تفکیک مقاطع تحصیلی

مقطع ابتدایی دوره اول و دوم

عنوان دوره آموزشی

محتوای دوره

تعداد جلسات

زمان برگزاری

شرکت کنندگان

آمادگی تیزهوشان

آموزش خلاق ریاضی، آزمایشگاه علوم، کاردستی های علمی، بازیهای فکری، شعر و قصه‌گویی

اجرای مسایقات گروهی

20

دوشنبه‌ها و چهارشنبه‌ها ساعت 10:30-9

ویژه دختران

 

دانش‌آموزان سال اول، دوم، سوم دبستان

دوشنبه ها و چهارشنبه ها ساعت 12:30-11

ویژه پسران

کلاس های آمادگی تیزهوشان

ریاضی پیشرفته شامل: گارگاه حل مساله، هوش و خلاقیت ریاضی، محاسبات سریع، بازی و ریاضی

 

 علوم پیشرفته شامل:

آموزش خلاق علوم ، آزمایشگاه علوم، ساخت موشک آبی

فارسی پیشرفته شامل:

شعرخوانی، مشاعره، داستان‌نویسی

اجرای مسابقات گروهی

20

دوشنبه‌ها و چهارشنبه‌ها ساعت 10:30-9

ویژه دختران

 

دانش‌آموزان سال چهارم، پنجم دبستان

دوشنبه‌ها و چهارشنبه‌ها ساعت 12:30-11

ویژه پسران

کلاس‌های آمادگی تیزهوشان

 

ریاضی پیشرفته شامل: گارگاه حل مساله، هوش و خلاقیت ریاضی، محاسبات سریع، بازی و ریاضی

علوم پیشرفته شامل:

کارگاه حیات وحش، نجوم، آموزش خلاق علوم، آزمایشگاه علوم

فارسی پیشرفته شامل:

شعرخوانی، مشاعره، داستان‌نویسی

اجرای مسابقات گروهی

 

20

دوشنبه‌ها و چهارشنبه‌ها

ساعت 10:30-9

ویژه دختران

 

دانش‌آموزان

سال ششم و  هفتم

دوشنبه ها و چهارشنبه ها

ساعت 12:30-11

ویژه پسران

 

 

 

کلاسها و کارگاههای آموزشی مقطع متوسطه 1و 2

عنوان دوره آموزشی

( مرحله مقدماتی)

محتوای دوره

تعدادجلسات

زمان برگزاری

کلاس المپیاد

المپیادهای علمی ریاضی، فیزیک، زیست و شیمی

20

دوشنبه‌ها، چهارشنبه ها و پنچ‌شنبه‌ها  ساعت 12-8

 

کلاس داروسازی

آشنایی با داروها – ترکیبات شیمیایی- کنترل کیفیت و نسخه‌خوانی

4

دوشنبه‌ها چهارشنبه‌ها و پنچ شنبه‌ها  ساعت 12-8

 

کارگاه تشریح و آناتومی

کارگاه تشریح و آناتومی و فوریت‌های پزشکی

6

دوشنبه‌ها چهارشنبه‌ها و پنچ شنبه‌ها  ساعت 12-8

 

ساخت پل ماکارونی

آشنایی‌، ساخت و طراحی انواع سازه‌های سبک و سنگین

10

دوشنبه‌ها چهارشنبه‌ها و پنچ شنبه‌ها  ساعت 12-8

 

آموزش مسایل ژنتیک

آموزش مبانی ژنتیک، حل مساله  و نکته‌های کنکور

10

دوشنبه‌ها چهارشنبه‌ها و پنچ شنبه‌ها  ساعت 12-8

 

پروژه‌های علمی زیست شناسی و شیمی

ایده یابی، انجام مراحل پروژه و مستندسازی

ویژه راهیابی به جشنواره خوارزمی و ....

6

دوشنبه‌ها چهارشنبه‌ها و پنچ شنبه‌ها  ساعت 12-8

 

کارگاه نانو

ساخت نانو ذرات آلیاژ هوشمند، شیشه‌های خودتمیزشونده

6

دوشنبه‌ها چهارشنبه‌ها و پنچ شنبه‌ها  ساعت 12-8

 

سایر برنامه‌های پژوهش‌سرا

 

کارگاههای خلاقیت هنر

ایده‌یابی، انجام مراحل پروژه

ویژه راهیابی به جشنواره خوارزمی و ....

10

چهارشنبه‌ها

12-8

کارگاه‌های خلاقیت ادبی

شعر خوانی و متن خوانی  ، انجام مراحل پروژه و مستند سازی

ویژه راهیابی به جشنواره خوارزمی و ....

6

دوشنبه‌ها چهارشنبه‌ها ساعت 12-8

 

کارگاه گره چینی

آموزش هنر سنتی گره چینی

15

دوشنبه ها 11-8

کارگاههای آموزش رباتیک

ویژه کلیه مقاطع

10

دوشنبه ها چهارشنبه ها و پنچ شنبه ها  ساعت 12-8

برنامه‌نویسی و شبیه‌سازی

بازی‌سازی

مقطع متوسطه

20

سه‌شنبه و پنج شنبه 12-8

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر، هزینه کلاسها و هماهنگی می‌توانید با شماره تلفن‌های 77910798 و  77912439 تماس حاصل گرفته یا روزهای دوشنبه و پنج‌شنبه، صبح تا ظهر، به پژوهش‌سرای صدرا مراجعه نمایید.

 

+ نوشته شده توسط صدرا در سه شنبه 1393/02/30 و ساعت |
گزارش اولین دورۀ مسابقات داخلی برنامه‌نویسی- بازی‌سازی

اولین دور مسابقات بازی‌سازی صدرا با حضور 10 تیم دانش‌آموزی  2نفره و تعدادی بازدید پکننده در روز پنج‌شنبه 11/2/ 93  از ساعت 14 تا17:30 در محل پژوهش‌سرای صدرا برگزار شد. درفرایند اجرای این مسابقه، بازی‌های ساخته‌شده از دو موتور بازی سازی UDK  و  Game maker استفاده نمودند. به برگزیدگان در این مسابقه هدیه، گواهی شرکت در مسابقه و کسب رتبه اهدا گردید. سطح مسابقات از دید بازدیدکنندگان بالا بوده و از نظر کارشناسان و داوران متوسط به بالا اعلام گردید.

نتایج مسابقه عبارت است از:

رتبه اول: آقای امیر محمد غلامی از دبیرستان نبی اکرم (ص)

رتبه دوم: خانم‌ها میترا خادمی و فاطمه سانی

رتبه سوم: آقایان امیرحسین خوش‌بین، سید محمد حسین موسوی و محمدامین علی‌زاده از دبیرستان نبی اکرم (ص)





+ نوشته شده توسط صدرا در چهارشنبه 1393/02/17 و ساعت |

بسمه تعالی

گزارش حضور پژوهش‌سرای دانش‌آموزی صدرا در دومین جشنواره زیست‌فناوری دانش‌آموزی کشور – 24 تا 28 فروردین 1393

دومین جشنواره زیست فناوری دانش‌آموزی کشور با حضور 100 دانش‌آموز منتخب شرکت‌کننده در این جشنواره و 200 تن از دبیران زیست‌شناسی برگزیده و 32 نفر از مدیران پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی برگزیده کشور از تاریخ 24 تا 28 فرورین ماه سال جاری در محل اردوگاه «شهید باهنر» تهران  و به همت ستاد توسعه زیست فناوری نهاد ریاست جمهوری و مشارکت وزارت آموزش و پرورش برگزار گردید. در این نشست ملی علمی ضمن ارائۀ گزارش از سوی ریاست جشنواره جناب آقای دکتر قانعی، آقایان دکتر وطنی به نمایندگی از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به ضرورت حضور موثر آموزش و پرورش در توسعۀ اقتصاد دانش‌بنیان و ارتباط ویژۀ آن به حوزه زیست‌فناوری و ضرورت ترویج و شناخت این عرصه به بدنه آموزش کشور تاکید گردید. در مراسم اختتامیه نیز آقایان دکتر ستاری معاونت محترم علمی – فناوری ریاست جمهوری و نیز دکتر زرافشان معاونت محترم متوسطه وزارت آموزش و پرورش به برنامه‌های توسعه ساختار آموزشی در حوزه زیست‌فناوری اشاره نمودند. سهم موثر پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی در امر ترویج مورد تاکید جدی قرار گرفت در این برنامه ضمن ارائه کارگاه‌های علمی – تخصصی و نیز بازدیدهای علمی از مراکز مرتبط، ویژه دانش‌آموزان و دبیران شرکت‌کننده نمایشگاه جانبی نیز  در حاشیه جشنواره برگزار گردید. از میان پژوهش‌سراهای کشور دو پژوهش‌سرای صدرای منطقه هشت و ابن سینای منطقه 15 با داشتن غرفه های اختصاصی دست‌آوردهای پژوهشی دانش‌آموزان را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دادند.

 

 

پژوهش‌سرای صدرا با ارائه 4 پروژه و مقاله پژوهشی در این همایش علمی موفق به کسب عنوان سوم کشوری توسط خانم ریحانه بیات در بخش مقالات تحلیلی - پژوهشی  و کسب لوح تقدیر و تندیس جشنواره گردید و به‌واسطۀ کاربردی بودن پژوهش‌های ارائه‌شده در این غرفه در سه اثر دیگر ارائه شده  از سوی دکتر ستاری مورد تشویق ویژه قرار گرفت. کلیه شرکت کنندگان لوح تقدیر دریافت نمودند. این موفقیت را به مدیریت منطقه و بدنۀ آموزش و پرورش منطقه هشت تبریک می‌گوییم.

 

 

+ نوشته شده توسط صدرا در یکشنبه 1393/01/31 و ساعت |

 به نام پروردگار

به: مدارس سبحان، رضوان، آفرینش، فرهنگ، شمس تبریزی، فاطمیّه، مهرنامی، تزکیه، آگاهی، مظهر دانش، اندیشه و خرد، جنّت، تشیع

با سلام و احترام،

به آگاهی می‌رساند گروه ادبی پژوهش‌سرای صدرا، برای دانش‌آموزان شرکت‌کننده در بخش ادبی جشنوارۀ خوارزمی جلسۀ توجیهی برگزار می‌کند. موضوع این جلسه، علاوه بر تأیید اسامی نهایی شرکت‌کننده در این جشنواره تکمیل اطّلاعات لازم جهت ثبت‌نام، اطّلاع‌رسانی در زمینه‌های لازم مرتبط با آن و هماهنگی‌های نهایی جهت ارسال آثار به دبیرخانۀ جشنواره است، لذا از کلیّۀ دانش‌آموزانی که اسامی آن‌ها در ادامه می‌آید، درخواست می‌شود در این جلسه شرکت نمایند.

مکان جلسه: پژوهش‌سرای صدرا

تاریخ و زمان: دوشنبه، یکم اردی‌بهشت ماه 1393- ساعت 17-15

یادآوری 1: کلیّۀ دانش‌آموانی که هنوز فرم شرکت در جشنواره را پر نکرده‌اند، یک نمونه از آن را به همراه داشته‌باشند.

یادآوری 2: حداقل تعداد آثار کسانی که داستان کوتاه، شعر یا نوشتۀ ادبی به جشنواره ارسال می‌کنند، باید 10 نمونه باشد. دانش‌آموزانی که کمتر از این تعداد اثر به پژوهش‌سرا ارسال کرده‌اند، نسبت به تکمیل آن‌ها در روز جلسه اقدام نمایند.

ردیف

نام و نام خانوادگی

آموزشگاه

مقطع

1

مهسا پازکیان

آفرینش

متوسّطۀ 2

2

نگین مافی

آگاهی

متوسّطۀ 2

3

پانیذ یگانه

آگاهی

متوسّطۀ 2

4

زینب ولی‌زاده

الهام

متوسّطۀ 2

5

شیما کاردر

الهام

متوسّطۀ 2

6

مریم بهزادی

الهام

متوسّطۀ 2

7

محدثه میراحمدی

اندیشه و خرد

متوسّطۀ 2

8

مهدیه فرعی

پروین اعتصامی

متوسّطۀ 2

9

بهاره میرزایی

تزکیه

متوسّطۀ 2

10

سوگند قوامی

تشیّع

متوسّطۀ 1

11

باران طوسی

جنّت

متوسّطۀ 1

12

کیمیا حسن‌زاده

جنّت

متوسّطۀ 1

13

نیلوفر حسین‌پور

جنّت

متوسّطۀ 1

14

زهرا شریف‌دینی

جنّت

متوسّطۀ 1

15

آناهیتا اسدی

جنّت

متوسّطۀ 1

16

زهرا موسوی

جنّت

متوسّطۀ 1

17

مریم عبدالعظیم‌زاده

رضوان

متوسّطۀ 2

18

مریم ابوالقاسمی

رضوان

متوسّطۀ 2

19

محمّد علی‌پور

سبحان

متوسّطۀ 2

20

صدرا محمّدی

سبحان

متوسّطۀ 2

21

دلارا هادئی

سمیّه

متوسّطۀ 2

22

آیدا جدیری     

شمس تبریزی

متوسّطۀ 2

23

مائده حسینی

شمس تبریزی

متوسّطۀ 2

24

شبنم بلاغی

فاطمیّه

متوسّطۀ 2

25

فاطمه خاک‌پور

فرهنگ

متوسّطۀ 2

26

سوگند اکبری

فرهنگ

متوسّطۀ 2

27

شقایق تحصیل‌داری

فرهنگ

متوسّطۀ 2

28

المیرا جعفریان

فرهنگ

متوسّطۀ 2

29

ملیکا دده‌بیگی

فرهنگ

متوسّطۀ 2

30

نرگس طالبی

فرهنگ

متوسّطۀ 2

31

فاطمه شهاب‌الدین

فرهنگ

متوسّطۀ 2

32

دریا صحّت

فرهنگ

متوسّطۀ 2

33

الهام اسدالهی

مظهر دانش

متوسّطۀ 1

34

گلاره پیوندی

مهرنامی

متوسّطۀ 2

35

امیر مرندی

سیّدالشهداء

متوسّطۀ 2

+ نوشته شده توسط صدرا در سه شنبه 1393/01/26 و ساعت |

انجمن پژوهش‌های دانش‌آموزی تبیان نحوۀ ثبت‌نام در نهمین جشنوارۀ دانش‎‌آموزی- غرفۀ «هیجان، بازی، یادگیری» را اعلام کرد. علاقه‌مندان می‌توانند با توجّه به متن ارسالی انجمن و فرم ضمیمه‌شده که در ادامۀ همین پیام قابل‌دسترسی‌ست، نسبت به ثبت‌نام در آن اقدام کنند:

همکار عزیز سلام

در جشنواره‌های‌ گذشته غرفه‌ای در جشنواره‌های دانش‌آموزی تبیان داشتیم با عنوان «هیجان، بازی، یادگیری». در این غرفه با استفاده از بازی‌های هیجان‌انگیز، قوانین علمی را نشان می‌دهیم تا دانش‌آموزان با لذّت علم و یادگیری آشنا شوند. امسال هم این غرفه را خواهیم‌داشت. فرم پیوست برای شرکت در این غرفه در نظر گرفته‌شده‌است. درصورتی‌که پروژه‌ای دارید و در قسمت‌های دیگر جشنواره ثبت‌نام نشده، یا پیشنهادی برای این غرفه دارید، می‌توانید با پر کردن فرم در این غرفه ثبت نام کنید. توجه کنید که بازی‌ها باید هیجان‌انگیز و ساده باشند.

 از تمام شرکت‌کنندگان این غرفه تقدیر خواهدشد.

لطفا فرم پرشده را تا آخر اسفند ماه ارسال فرمایید. پروژه‌های پذیرفته متعاقباً اعلام خواهدشد.

با تشکر و احترام

انجمن پژوهش‌های دانش‌آموزی

 


 

پایگاه اینترنتی جشنواره برای ثبت‌نام:        

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=261385

دریافت فرم ثبت‌نام

 

+ نوشته شده توسط صدرا در چهارشنبه 1392/12/14 و ساعت |

دانشمند جوان ايراني قرار است سال۲۰۱۴ در مقرّ سازمان ملل به‌عنوان نماينده ايران سخنراني كند.

سجاد يعقوبي، سومين فرزند يك خانواده ۷نفره است كه از نوجواني به‌واسطۀ نبوغ، خلاقيت و هوش كم‌نظيرش قدم در عرصه اختراع و نوآوري گذاشت و حالا در آستانه ۲۱سالگي با ثبت جهاني آخرين اختراعش افتخاري بزرگ براي كشور به ارمغان آورده‌است.

وي تاكنون ۱۹ اختراع را به نام خود ثبت كرده در مسابقات و المپيادهاي جهاني گوناگوني شركت كرده و هر بار نيز با مدالي افتخارآفرين به كشور بازگشته‌است.

اين مخترع جوان گفت: از كودكي علاقۀ بسياري به درس و تحصيل داشتم. از همان ابتدا نيز در كنار درس و مدرسه، زبان انگليسي را فراگرفتم و اکنون به طور كامل به اين زبان مسلّط هستم.

همچنين به‌علت كمك پدرم و حمايت‌هاي وي و تشويق‌هاي مادرم در دوره‌هاي علمي، آموزشي زيادي شركت كرده و مداركي معتبر گرفتم. تاكنون در ۱۷ المپياد جهاني شركت کرده‌ام كه از جمله مسابقات جهاني مخترعان آمريكا بود كه موفق به دريافت مدال طلا شدم. در مسابقات جهاني اختراعات ژنو سوئيس در بخش پزشكي مدال طلا گرفتم و در المپياد جهاني اختراعات ۲۰۱۰ آلمان نيز مقام نخست را كسب كردم.

وي دربارۀ اختراعاتش گفت: تاكنون ۱۹ اختراع را به نام خود ثبت كرده‌ام؛ ازجملۀ آن‌ها كمربند رفع خستگي و كاهش استرس، دستگاه تقويت كننده و رفع خستگي چشم، روبات سمپاش نوين، هدبند ضد سردرد كه در مسابقات جهاني كره‌جنوبي مدال طلا را برايم به ارمغان آورد. همچنين ساخت روبات امدادگر كه در مسابقات جهاني ربوكاپ مدال نقره گرفت. چند اختراع ديگر هم دارم كه با هر كدام توانستم مقام‌هاي ارزشمندي براي خود و كشور به ارمغان بياورم.

سجاد كه هم اكنون دانشجوي سال دوم پزشكي در يكي از معتبرترين دانشگاه‌هاي استانبول تركيه است، گفت: حدود ۲ سال قبل موفق شدم از دانشگاه «هانوفر» آلمان پذيرش بگيرم. به همين علت يك سال در كالجي واقع در استانبول زبان آلماني خواندم، اما در همين موقع دريافتم قرار است به‌زودي در استانبول يك بيمارستان روباتيك ساخته‌شود كه از سراسر دنيا به دنبال چهار نفر مي‌گردند تا به آن‌ها آموزش دهند و دربارۀ اين طرح كار كنند، بنابراين بلافاصله اقدام كردم اما آن‌ها گفتند ما دانشجوي كارشناسي ارشد را مي‌پذيريم.

با اين حال وقتي متوجه شدند چه مقام‌هايي در دنيا كسب كرده‌ام و چه مدارك علمي معتبري دارم قرار شد شرایط پذيرش مرا در يك كميسيون ۵نفره بررسي كنند. سرانجام نيز پاسخ آن‌ها مثبت بود و من به‌عنوان يكي از اعضاي اين گروه ۴نفره پذيرفته‌شدم. در حال حاضر نيز با حمايت آن‌ها سرگرم تحصيل و آموزش هستم و به‌عنوان كمك جراح نيز فعاليت مي‌كنم.

وي درباره ثبت جهاني اختراعش نيز اظهار کرد: وقتي با رئيس دانشكده پزشكي دانشگاه استانبول از نزديك آشنا شدم وي پذيرفت كه مرا به‌عنوان دستيار در عمل‌هاي جراحي‌اش شركت دهد. حضور در اتاق عمل و مشاهدۀ مشكل بزرگي كه جراحان مغز و اعصاب هنگام عكس‌برداري از تومورهاي مغزي داشتند نخستين جرقه براي آخرين اختراعم را در ذهنم ايجاد كرد، چرا كه متوجه شدم پزشكان نمي‌توانند مكان دقيق تومور را در مغز مشخص كنند. بنابراين به فكر افتادم دستگاهي اختراع كنم كه محل دقيق تومور را رديابي كند.

بدين‌ترتيب پس از يك سال كار و با كمك پروفسور «كيليج» كه از مشهورترين جراحان مغز و اعصاب تركيه است اين دستگاه را اختراع كردم سپس با حمايت دانشگاه محل تحصيلم در استانبول كه هزينه ۱۵هزاردلاري ثبت جهاني اين اختراع را تقبل كردند موفق شدم اختراعم را به ‌نام كشور ايران در جهان ثبت كنم.

سجاد كه از بي‌توجهي و كم‌لطفي برخي مسئولان داخلي در مورد اختراعاتش گلايه داشت، گفت: آخرين اختراعم در ايران يك دستگاه براي رفع خستگي چشم بود كه در دنيا نظير نداشت. هزينه توليد اين دستگاه ۲ هزار تومان بود و من مي‌خواستم حدود ۱۰ هزار عدد از آن در كشور توليد كنم اما به هر سازمان، وزارتخانه، نهاد و ارگاني مراجعه كردم تا وام بگيرم هيچ‌كدام كمكم نكردند و با بي‌مهري آن‌ها روبه‌رو شدم. اما اکنون همين دستگاه را به كشور تركيه آوردم كه با استقبال زياد در حال توليد است.

سجاد در پايان گفت: با آنكه هم‌اكنون در كشوري ديگر در حال تحصيلم و با حمايت مالي آن‌ها اختراعم به ثبت جهاني رسيد، اما هميشه خودم را يك ايراني دانسته و مي‌دانم و همه اختراعاتم را به ‌نام كشورم ايران ثبت مي‌كنم.

سجاد يعقوبي، دانشمند جوان ايراني قرار است سال۲۰۱۴ در مقر سازمان ملل به‌عنوان تنها نمايندۀ ايران درباره مسائل سلامت جهاني سخنراني كند.

 http://www.entekhab.ir/fa/news/123144

+ نوشته شده توسط صدرا در یکشنبه 1392/12/11 و ساعت |

پیرو بخشنامۀ  شماره 78/160938 مورخ 26/11/92  اداره کلّ آموزش و پرورش شهر تهران در خصوص اجرای «اولین جشنوارۀ علمی – پژوهشی پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی  شهر تهران» بدین وسیله موارد زیر اعلام می‌گردد:

1.       زمان اجرای جشنواره 27 تا 29 فروردین ماه سال 1393 و مکان آن دبیرستان البرز خواهدبود.

2.      محورهای جشنواره عبارتند از:

·        نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانش‌آموزی

·        مسابقات: رباتیک، برنامه‌نویسی،  سازه ماکارونی،  هوا- فضا، هنری – ادبی و المپیاد خلاق

·        ارائه مقاله و پژوهش‌های دانش‌آموزی در قالب سمینارهای علمی

·        کلیه قوانین جاری بر مسابقات رشته‌های مختلف در سایت جشنواره قابل‌دسترس می‌باشد.

3.          ثبت‌نام مطابق بخش‌نامه ارسالی اینترنتی است و از طریق درگاه الکترونیکی www.fahak.tehranedu.ir (معاونت آموزش متوسطه شهر تهران) بخش پژوهش‌سرای دانش‌آموزی،  بخش مسابقات  و تکمیل فرم‌های اطّلاعاتی ثبت‌نام در تیم‌ها صورت می‌گیرد.

4.   ثبت‌نام قطعی جهت شرکت در جشنواره منوط به ارائۀ اطّلاعات مکتوب در قالب نمون‌فرم پیوست می‌باشد که پس از ارزیابی اولیه و تأیید تیم داوری منطقه و واریز وجوه ثبت‌نام در رشته/ رشته‌های مورد تقاضا از سوی واحد آموزشی مطابق جدول زیر و با رعایت سهمیه منطقه در هر رشته/ مقطع/ جنسیت اعلام‌شده، از سوی پژوهش‌سرای صدرا انجام می‌شود.

 

ردیف

رشته

گرایش

هزینه بازای هر تیم/ریال

تعداد اعضای تیم

1

هوا - فضا

گلایدر

250000

2-3 نفر

راکت آبی

150000

هاور کرافت

300000

2

رباتیک

کلیه گرایش‌ها و بخش دمو

360000

2-3 نفر

3

سازه ماکارونی

سنگین

300000

2 – 3 نفر

4

برنامه‌نویسی ACM

جاوا- C++ - C

360000

2 - 3 نفر

5

هنری

کلیه گرایش‌ها

120000

2- 3 نفر و انفرادی

6

ادبی

کلیه گرایش‌ها

100000

2 نفر- انفرادی

7

المپیاد خلاق

--------

200000

4 نفر

 

5.   واحدهای آموزشی تیم‌های منتخب  لازم است هزینه مذکور را به شماره حساب 4150134546004 ( سیبا) بانک ملی و به نام پژوهش‌سرای دانش‌آموزی صدرا واریز و اصل فیش واریزی را به پژوهش‌سرا تحویل دهند.

6.      شرکت دانش‌آموزان در چند رشته بلامانع می‌باشد.

7.     مهلت ثبت‌نام تا روز شنبه 24/ 12/92 خواهدبود.

 

+ نوشته شده توسط صدرا در یکشنبه 1392/12/11 و ساعت |

«به نام پروردگار»

 

به: کلیّۀ مدارس

با سلام و احترام، بدین‌وسیله به اطّلاع می‌رساند پژوهش‌سرای صدرا در صدد است نخستین نشست دانش‌آموزانِ اهل قلم منطقۀ 8 را با محوریّت جشنواره‌های خوارزمی و نخستین جشنوارۀ دانش‌آموزی شهر تهران در تاریخ سه‌شنبه 13/12/92 برگزار نماید. برنامه‌های این نشست علاوه بر آشنایی و شناخت بیشتر با ضوابط و نحوۀ برگزاری این جشنواره‌ها، اعلام اسامی برندگان مسابقات منطقه‌ای آذرماه است؛ همچنین بخش‌هایی از این برنامه به شعر و داستان‌خوانی، برگزاری مسابقه و تقدیر از برندگان اختصاص دارد. از کلیّۀ دانش‌آموزانی که اسامی آنان در ادامه می‌آید و نیز کلیّۀ علاقه‌مندان به شرکت در مسابقات دانش‌آموزی دعوت به عمل می‌آید در این نشست شرکت نمایند.

محلّ برگزاری جلسه:  46متری شرقی، نبش خیابان یاراحمدی، پژوهش‌سرای صدرا

زمان: سه‌شنبه، 13/12/92، ساعت 12 تا 14

 

ردیف

دانش‌آموز

آموزشگاه

ردیف

دانش‌آموز

آموزشگاه

1

ارجمندی ضحی

خدیجه کبری (س)

20

زرقی ستاره

مظهر دانش

2

اسدالهی الهام                    

مظهر دانش

21

شریف‌دینی زهرا

جنّت

3

اسدی آناهیتا

جنّت

22

شهاب‌الدین فاطمه

فرهنگ

4

اکبری سوگند

فرهنگ

23

صحّت دریا   

فرهنگ

5

اویقونیاس لیونا  

طوماسیان

24

طوسی باران                     

جنّت

6

ایزدی‌خواه مائده                

جنّت

25

علی‌پور محمّد

سبحان

7

براتی نگار

جنّت

26

فراهانی فاطمه                   

جنّت

8

بهشتی عطیّه                    

خدیجه کبری (س)

27

قوامی سوگند                    

تشیّع

9

بیات نرگس                      

جنّت

28

کاردر شیما 

الهام

10

پازکیان مهسا

آفرینش

29

مافی نگین                       

آگاهی

11

پرچمی سارا

سمیّه

30

محمّدی صدرا

سبحان

12

تقی‌مرادی فرانک                

فروغ علم

31

مرندی امیر

سیّدالشّهدا

13

جدیری آیدا   

شمس تبریزی

32

مریم بهزادی

الهام

14

چگینی زهرا                     

جنّت

33

موسوی زهرا         

جنّت

15

حسن‌زاده کیمیا                

جنّت

34

میراحمدی محدّثه

اندیشه و خرد

16

حسین‌پور نیلوفر

جنّت

35

میرقطبی ثنا         

جنّت

17

دده‌بیگی ملیکا                  

فرهنگ

36

ولی‌زاده زینب

الهام

18

ذوالفقاری منیره

خدیجه کبری (س)

37

یگانه پانیذ                        

آگاهی

19

رخساری اسراء

خدیجه کبری (س)

38

 

 

 

+ نوشته شده توسط صدرا در یکشنبه 1392/12/11 و ساعت |

در راستای اجرای توسعه برنامه‌های آموزشی و با عنایت به استقبال گروه‌های دانش‌آموزی از برنامه اردوهای علمی یک‌روزه، این واحد در نظر دارد نسبت به اجرای «دومین دوره کارگاه های آموزشی یک روزه فیزیک»، ویژه مقطع ابتدایی (چهارم، پنجم و ششم)، و متوسطه 1 مطابق شرایط زیر اقدام نماید:

شرایط کارگاه‌ها:

  • روزهای اجرا شنبه تا سه‌شنبه هر هفته خواهدبود.
  • مدت زمان هر کارگاه از ساعت 8:30 لغایت 11 می‌باشد.
  • تعداد شرکت‌کنندگان در هر کارگاه در مقطع متوسطه 1، حداکثر 25 نفر و در مقطع ابتدایی دانش‌آموزان یک کلاس است.
  • هزینه شرکت در هر کارگاه به‌ازای هر دانش‌آموز 40،000 ريال است.
  • مدیران محترم مدارس لازم است جهت هماهنگی و تعیین وقت تقاضای خود را قبل از تاریخ موردنظر به پژوهش‌سرای دانش‌آموزی صدرا اعلام نمایند.
  • شروع کارگاه‌ها از 4 اسفند ماه خواهدبود.
  • لازم است مدارس متقاضی طبق برنامه اعلام‌شده و با در دست داشتن لیست اسامی شرکت‌کنندگان و فیش واریزی هزینه کارگاه (واریزی به شماره حساب 4150134546004 سیبا (بانک ملی) به نام پژوهش‌سرای دانش‌آموزی صدرا) رأس ساعت مقرّر در محل پژوهش‌سرا حضور به هم رسانند.

همچون گذشته سپاس‌گزار تلاش‌های بزرگوارانه مدیریّت مدارس و رابطان عزیز پژوهشی در امر توسعه دانش پژوهش‌محور خواهیم‌بود.

 

+ نوشته شده توسط صدرا در یکشنبه 1392/12/11 و ساعت |

همکار گرامی،

برای دست‌رسی به فایل مقالات نانو به نشانی زیر مراجعه و فایل موردنظر خود را دریافت کنید:


                           http://fahak.tehranedu.ir/Default.aspx?page=659

+ نوشته شده توسط صدرا در یکشنبه 1392/12/11 و ساعت |

آیین «تجلیل از برگزیدگان  استانی و منطقه‌ای پانزهمین جشنواره جوان خوارزمی و سومین جشنواره نوجوان خوارزمی» آموزش و پرورش منطقه هشت تهران   روز سه شنبه  8 بهمن  ماه  در محل  شهید آوینی اداره منطقه  و با حضور  برگزیدگان، اولیا، مدیران و رابطان پژوهش دانش‌آموزی مدارس متوسطه و نیز معلمان راهنما  برگزار گردید. در ابتدای مراسم جناب  آقای عرب‌عامری  مدیریت  محترم منطقه   ضمن خو ش‌آمد گویی به بیان برجستگی های شخصیت خوارزمی  و نقش پژوهش در حوزه توسعه در تعلیم و تربیت پرداختند، سپس سر کار خانم معماریان،  معاونت  محترم آموزش متوسّط، پیرامون ضرورت اصلاح نگرش مدیران و کادر آموزشی نسبت به امر پژوهش و شناسایی دانش‌آموزان خلاق به‌منظور حضور در عرصه‌های مختلف علمی و پژوهشی در سطح ملّی  و بین‎‌المللی سخنرانی کردند. این برنامه با ارائۀ  گزارش آماری و مقایسه‌ای نتایج جشنواره‌های دو سال گذشته توسّط دبیر جشنواره، خانم یوسفیان و معرّفی آثار منتخب توسّط برگزیدگان استانی ادامه یافت. این معرّفی شامل نمایش مجموعه عکس آقای «محمّد گنجه»، برگزیدۀ رتبۀ یک استانی و چهارم کشوری، قرائت نمونه اشعار آقای «سجاد نوّابی»  و خانم «درسا مؤمنی‌خواه» برگزیدگان رتبۀ سه استانی پانزدهمین جشنوارۀ خوارزمی و الهۀ محمّددینی، برگزیدۀ سومین جشنوارۀ نوجوان خورارزمی، اجرای موسیقی توسّط دانش‌آموزان منطقه  بود. مراسم با  اهدای  یادمان   برگزیدگان به‌همراه لوح تقدیر توسّط مدیریّت و معاونان محترم آموزش و پرورش منطقۀ هشت پایان‌ یافت.

 

 

 

+ نوشته شده توسط صدرا در پنجشنبه 1392/11/17 و ساعت |
+ نوشته شده توسط صدرا در چهارشنبه 1392/11/16 و ساعت |

 

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده توسط صدرا در چهارشنبه 1392/11/16 و ساعت |

با تقديم سپاس به درگاه ايزد منّان و به شكرانه توفيق دانش آموزان منطقه در كسب نتايج ارزشمند «پانزدهمین جشنواره جوان خوارزمي – بخش دانش آموزی»  و با عرض تحّيت حضور كليه مديران ، رابطان پژوهشي ، معلمان راهنما و كليه دست اندركاران پژوهش دانش آموزي كه در فرآيندي ثمربخش ، هدايت علمي و تخصصي دانش آموزان را برعهده گرفته و امكان رشد و موفقيت آنان را رقم زدند و با تبریک کسب شایستگی به برگزیدگان ، بدينوسيله اسامي دانش آموزان منتخب ، اعلام شده از سوي دبيرخانه جشنواره شهر تهران به قرار زير اعلام مي گردد :

برگزيدگان استاني پانز دهمین جشنواره جوان خوارزمي شهر تهران :

رديف

زمينه علمي طرح

عنوان طرح

نام طراح / طراحان

نام واحد آموزشي

رتبه

كسب شده

1

هنر و معماری

مجموعه عکس « نگاه من »

محمد گنجه

هنرستان امام مهدی ( عج)

اول استاني

2

 

زبان و ادبیات فارسی

مجموعه«آبرو»

سجاد نوابی

دبیرستان نبی اکرم (ص)

سوم استانی

3

زبان و ادبیات فارسی

مداد رنگ خیس

درسا مومنی خواه

دبیرستان اندیشه و خرد

سوم استانی

طرح هاي قابل تقدير منطقه اي چهار دهمین جشنواره جوان خوارزمي شهر تهران :

رديف

زمينه طرح

عنوان طرح

نام طراح / طراحان

نام واحد

 آموزشي

1

علوم اسلامی، فلسفه و ادیان

ترفند های شیطان

کورش اسدی مقدم

علی رضا بحر خزان

دبیرستان پیشرو

2

علوم اسلامی، فلسفه و ادیان

فرح بخشی در دین اسلام

محمد سویزی

دبیرستان نبی اکرم (ٌص)

3

علوم اجتماعی

اقتصاد مقاومتی

فاطمه خوبی زاده

فاطمه غدیری

زهرا فرجی

دبیرستان تزکیه

4

علوم اجتماعی

نقش پرنده نگری در توسعه اکوتوریسم و حفاظت از محیط زیست ایران

مهشید وکیلی

دبیرستان فرزانگان مدرن

5

هنر و معماری

طراحی پوستر

فاطمه پور یزدان خواه

هنرستان 17 شهریور

6

هنر و معماری

فیلم کوتاه دو قدم مانده تا جشنواره

علیرضا حاتمی

هنرستان امام مهدی ( عج)

7

برق و الکترونیک

راهنمای  هوشمند فرا صوتی

مهدی نیک فلاح

دبیرستان کمال

8

برق و الکترونیک

هدفون هوشمند

امیر رضا زرنگار

دبیرستان سبحان

9

برق و الکترونیک

راکت هوشمند پینگ پنگ

علی خلیقی منفرد

دبیرستان سبحان

10

برق و الکترونیک

دستگاه کنترل و هشدار  دهنده Co2  داخل خودرو

ریحانه بیات

دبیرستان قدس

11

برق و الکترونیک

تغذیه آبزیان آکواریوم از طریق خط تلفن

علی لاسمی

محمد اسحاقی

دبیرستان سبحان

12

برق و الکترونیک

تیونر هوشمند گیتار

محمد علیپور واعظی

دبیرستان سبحان

13

برق و الکترونیک

انتقال برق به روش بی سیم

هادی رحمتی

آرمین نورانی

پژوهش سرای صدرا

14

عمران

تیرول

امیر حسین دماوندی نژاد

دبیرستان سبحان

15

زبان و ادبیات فارسی

ساحل آرامش

پویا بشیری

دبیرستان پیشرو

16

زبان و ادبیات فارسی

برگ های پاییزی

سینا زرین پور

دبیرستان پیشرو

17

زبان و ادبیات فارسی

شبی با ماه

سام صدر پناه

دبیرستان پیشرو

18

زبان و ادبیات فارسی

آچین و واچین

ایمان کریمیان

دبیرستان پیشرو

19

زبان و ادبیات فارسی

داستان کوتاه Dante  Alucard

عباس نصرت

دبیرستان نبی اکرم (ص)

20

زبان و ادبیات فارسی

آتش دور عقرب

امیر علی مفتخری بدیعی نژاد

دبیرستان کمال

21

زبان و ادبیات فارسی

حدیث بی وفایی

سارا برخوردار

دبیرستان آگاهی

22

زبان و ادبیات فارسی

درون حلقه

فاطمه رزوان

دبیرستان آگاهی

23

زبان و ادبیات فارسی

قلم تنهایی

نگار افراشته فر

دبیرستان آگاهی

24

زبان و ادبیات فارسی

یک باران دیگر با من باش

زهرا قمی

دبیرستان اندیشه و خرد

25

زبان و ادبیات فارسی

در صدف

فاطمه کیانی

دبیرستان اندیشه و خرد

26

زبان و ادبیات فارسی

پرتوی عشق

سیده فاطمه سید الحسینی

دبیرستان رضوان

27

زبان و ادبیات فارسی

مجموعه ماهرخ

شبنم بلاغی

دبیرستان فاطمیه

28

زبان و ادبیات فارسی

رگبار خاطرات

طهورا رفیعی

دبیرستان فرهنگ بانو امین

29

زبان و ادبیات فارسی

سکوت

المیرا جعفری

دبیرستان فرهنگ بانو امین

مراسم تجلیل از برگزیدگان  در بهمن ماه برگزار می گردد. زمان و مکان برنامه طی بخشنامه اعلام خواهد شد.

    

+ نوشته شده توسط صدرا در دوشنبه 1392/10/09 و ساعت |

 

پژوهش‌سرای دانش‌آموزی صدرا در نظر دارد  به منظور تقویت توان دانش‌آموزان در تحلیل آموزه‌ها و دستیابی به روی‌کردی خردمندانه و دفاع از آن بر مبنای استدلال و برهان، درمسیر تبیین دورنما و تثبیت جایگاه و بومی‌سازی علوم انسانی  طبق برنامه زیر اقدام به برگزاری «نخستین لیگ مسابقات علمی ویژه دروس علوم انسانی، ا جتماعی و معرفتی» می‌نماید:

مراحل

زمان

مکان

نحوه اجرا

1-مرحله مدرسه ای

سه شنبه

1/ بهمن ماه 92

ساعت 13 الی 30/13

       مدرسه

-دریافت سوالات و فرم طراحی پروپوزال توسط نماینده مدرسه از پژوهش‌سرا

-برگزاری آزمون و جمع آوری فرمهای تکمیل شده دانش آموزان در30 دقیقه پایان ساعت مدرسه توسط رابطین

- تصحیح و داوری توسط دبیران مرتبط مدرسه

-معرفی 2نفر برگزیده مدرسه همرا ه با  فرم پروپوزال تکمیل‌شده ایشان توسط رابط پژوهش به پژوهش سرا تا تاریخ 7 بهمن

2-مرحله منطقه ای

سه شنبه

15/ بهمن ماه 92

ساعت 14 الی 16

پژوهش سرا

-برگزاری جلسه (مباحثه آزاد دانش‌آموزی ) با حضور و مشارکت نفرات برگزیده در دو مرحله:

1- ارائه پروپوزال و دفاع از آن

2-پاسخ به سوال مطرح‌شده توسط گروه داوران

-تکمیل فرم امتیازدهی توسط داوران و معرفی 3نفر برگزیده منطقه در هر رشته

3-مرحله نهایی

سه شنبه

6/ اسفند ماه92

ساعت 14 الی 16

پژوهش سرا

-برگزاری (میزگرد دانش‌پژوهان )باشرکت 3نفر برتر از 11 رشته  یا 33نفر برگزیده نهایی با موضوع:

    (شیوه بومی سازی علوم انسانی)

نکات قابل توجه :

·  مواد آزمون دروس دینی و قرآن، عربی، ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، فلسفه، تاریخ، جغرافیا، علوم اجتماعی، روان‌شناسی، اقتصاد، آمادگی دفاعی می‌باشد.

·     منابع آزمون کتب درسی سال اول، دوم، و مباحث تدریس‌شده ترم اول سال سوم خواهدبود.

·   پرسشهای آزمون مرحله اول مفهومی بوده و در قالب سوالات تستی و تشریحی و مبتنی بر خلاقیت طراحی خواهدشد و با مراجعه حضوری نماینده مدرسه  به پژوهش‌سرا در  روز دو شنبه 30 دی ماه 92  از ساعت 10 صبح تا 14 بعد از ظهر در اختیار مدارس قرار خواهدگرفت.

·   مدارس می‌بایست اسامی کلیه دانش‌آموزان  متقاضی شرکت را  با ذکر  رشته و پایه تحصیلی به صورت مکتوب تا تاریخ 15 دی ماه به پژوهش سرای صدرا ارسال نمایند.

·     شرکت دانش‌آموزان کلیه پایه‌ها بلامانع است و مشروط به  توانمندی در پاسخ‌گویی به سوالات مطرح شده خواهدبود.

·     رابطین محترم موظفند ضمن معرفی2 نفر برتر مدرسه چکیده طرح تحقیقاتی (پروپوزال) دانش‌آموزان را به پژوهشسرا  ارائه نمایند.

·   دو نفر برتر ملزمند در تاریخ  15 بهمن ماه 92  ساعت 14 الی 16  در محل پژوهشسرا حضور یافته، و درجلسه مباحثه آزاد و با آمادگی لازم به دفاع  شفاهی از  چکیده طرح پژوهشی خود اقدام نمایند .

·   به موازات برگزاری لیگ از میان طرح‌های پژوهشی ازنفرات برتر هر مرحله جهت معرفی، پشتیبانی وجهت دهی در جشنواره خوارزمی حمایت خواهدشد و آثار نفرات برگزیده نهایی  پس از داوری و مشاوره‌های تخصصی و کسب امتیاز به مرحله استانی جشنواره راه خواهندیافت.

·     کلیه برگزیدگان راه‌یافته به مرحله دوم از طرف مدرسه و برگزیدگان نهایی از سوی پژوهش‌سرا تقدیر  خواهندشد.

·    از کلیه  مدیران، دبیران و رابطین  محترم  از سوی پژوهشسرا به نحو شایسته تقدیر به عمل خواهدآمد  و امتیاز این فعالیت در ارزشیابی دبیران و رابطین فعال  از سوی مدیران لحاظ خواهدشد.

·     نمون فرم پروپوزال به پیوست ضمیمه  بخشنامه ارسال می‌گردد.

 *ضمن سپاس از همکاری های پیشین ،شایسته است از سوی مدیران و رابطین محترم نسبت به شناسایی دانش آموزان مستعد و ترغیب ایشان به  شرکت ، اقدام مقتضی به عمل آید.

 

+ نوشته شده توسط صدرا در چهارشنبه 1392/09/27 و ساعت |

  پیرو اعلام های قبلی در جلسات رابطین  بدینوسیله باطلاع میرساند ثبت نام «المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو» تا روز15 بهمن ماه با شرایط زیر ادامه دارد:

الف ) این المپیاد دو مرحله اجرا می گردد.

·       مرحله اول :آزمون این مرحله‌ به صورت تئوری، شامل سوالات چهارگزینه‌ای از مباحث مختلف فناوری نانو مانند مفاهیم و مبانی علوم نانو، روش‌های ساخت در مقیاس نانو، نانومواد و نانوساختارها، شبیه‌سازی در مقیاس نانو، کاربرد نانو در صنایع مختلف و مشخصه‌یابی نانومواد است.

·       مرحله دوم : برگزیدگان مرحله اول در این مرحله ، یک اردوی عملی، آموزشی ده روزه را در یک مرکز معتبر علمی-پژوهشی کشور می‌گذرانند.در این مرحله، دانش‌آموزان ضمن فراگیری روش‌های ساخت و کاربرد نانومواد در آزمایشگاه و شرکت در کارگاه‌های شبیه سازی نانو ، از مراکز فعال کشور در حوزه فناوری نانو بازدید می‌کنند.در پایان، دانش‌آموزان برای کسب مدال طلا، نقره و برنز در یک آزمون با هم به رقابت می‌پردازند.این آزمون در دو بخش سوالات کتبی و همچنین ارایه دستاوردهای علمی خود طی این دوره، در قالب مقاله علمی و ارایه شفاهی با حضور داوران متخصص علوم و فناوری نانو برگزار می‌شود.


ب) دانش آموزان علاقمند به شرکت در این المپیاد می توانند با مراجعه به سایت www.nanoclub.ir پس از عضویت در سایت باشگاه نسبت به ثبت نام انفرادی اقدام نمایند. کارت شرکت در آزمون تنها برای داوطلبانی صادر خواهد شد که تمامی اطلاعات شخصی و تحصیلی خود را به صورت دقیق وارد کرده اند.

ج) هزینه ثبت نام 120,000 ریال می باشد که بصورت اینترنتی پرداخت می گردد.

د) مدارس متقاضی ثبت نام گروهی لازم است لیست دانش آموزان متقاضی را بهمراه یک قطعه عکس  (و یا اسکن عکس بامشخصات120*170 پیکسل وحجم حداکثر500کیلوبایت )، یکبرگ فتوکپی شناسنامه و مبلغ ثبت نام      ( واریز شده به شماره حساب 4150134546004 سیبا بانک ملی بنام پژوهش سرای دانش آموزی صدرا ) تا تاریخ  10دی ماه به پژوهش سرای صدرا ارسال نمایند.

د)تاریخ دقیق ، زمان صدور کارت و حوزه های آزمون پس از نهایی شدن ثبت نام کشوری اعلام خواهد شد.

+ نوشته شده توسط صدرا در چهارشنبه 1392/09/27 و ساعت |

  ضمن بزرگداشت هفته پژوهش و به منظور جلب مشارکت دانش آموزان در فرایند پژوهش و نیز شناسایی دانش آموزان مستعد و صاحب ایده بدینوسیله مجموعه پرسش های زیر جهت شرکت این عزیزان در مسابقات هفته پژوهش  در حوزه های مختلف علوم پایه معارف قرانی و علوم اسلامی ، و نگاه به اینده  و هنر به شرح زیر اعلام می گردد.

شایسته است مدیران و رابطین محترم پژوهش نسبت به اطلاع رسانی و جلب مشارکت دانش آموزلن علاقمند اقدام مقتضی بعمل اورند.

·       پرسشهای مسابقه:

حوزه علوم پایه:

  1. چگونه می توان از گرمای دودکش بخاری بعنوان یک منبع انرژی استفاده کرد؟
  2. چگونه میتوان از ترمز ترن انرژی تامین کرد؟
  3. راهی پیشنهاد دهید که از طریق پایین آمدن اسانسور بتوان برق طبقات پایین تر را تامین نمود.
  4. شیوه ای برای انجام عمل تصفیه آب بصورت خانگی پیشنهاد دهید.
  5. با استفاده از بیست آیینه تخت 10*10 چگونه می توان دمای 100cc آب را افزایش داد؟
  6. چگونه می توان عمر وسایلی مثل سشوار و اتو را افزایش داد؟
  7. دو نمونه از روشهای بازیافت خانگی زباله را پیشنهاد نمایید.

معارف قرانی و علوم اسلامی

  1. شما رمز جاودانگی قران را در چه می دانید؟
  2. در نگاه شما گستره شفا بخشی قران چه مرزهایی را شامل می شود؟
  3. آیا می توانید بر اساس قرآن و سنت به چند راهکار عملی در جهت تحکیم نظام خانواده اشاره نمایید.
  4. تا چه حد اعتقاد  به معاد و نگاه مثبت به مرگ بر بهداشت روانی شما تاثیر دارد؟

نگاه به اینده ( 50 سال سفر در زمان)

  1. در50 سال اینده از چه سیستمی برای روشنایی، گرمایش و یا خنک کردن منزل استفاده می شود؟
  2. در 50 سال آینده برای تبادل اطلاعات از چه وسیله ای غیر از اینترنت استفاده می کنیم؟
  3. کلاسهای درس در 50 سال آینده چگونه خواهد بود؟
  4. در 50 سال آینده دانش آموزان با چه وسیله ای به مدرسه می روند؟ کایت ؟....... دوچرخه بالدار ؟..... اسکیت پرنده ؟......

هنر

  1. تاثیر حسی یک خط چگونه توانایی ایجاد یک اثر هنری را داراست؟
  2. آنچه در ذهن از حیوانات در سبک سورئال دارید را  به تصویر بکشید.
  3. رشته زبانی هنر و ریشه هنر از چیست ؟
  4. چگونه با استفاده از ابزار هنر می توان توجه دانش آموزان را به مسائل تربیتی جلب نمود؟
  5. در فضای زندگی شما رنگ یا رنگهای غالب کدامند  و چه تفسیر و احساسی را در شما ایجاد می کنند؟
  6. تاثیر هنر در زندگی روزمره شهری  مردم تهران را چگونه ارزیابی می کنید؟
  7. کلیه موضوعات پیشنهادی سایر گروهها و نیز پرسشهای طرح شده در مسابقه ادبی هفته پژوهش

 

·       شرایط ارسال آثار:

Ø     مطالب در قالب انشاء و مقاله قابل ارائه می باشند.

Ø     انتخاب شاخه هنری آزاد است و در قالب نقاشی ، کاریکاتور، پوستر ،عکس ، کلیپ، فیلم کوتاه و.... قابل ارائه می باشد.

Ø     مهلت ارسال آثار تا 15 دی ماه خواهد بود.

Ø     از آثار برگزیده به نحو شایسته تقدیر بعمل آمده و آثار نواورانه و خلاق به جشنواره جوان و نوجوان خوارزمی هدایت خواهند شد.

+ نوشته شده توسط صدرا در دوشنبه 1392/09/25 و ساعت |
به منظور برگزاری شکوهمند "هفته پژوهش" پژوهش سرای دانش آموزی صدرا در نظر داردمسابقه ادبی ویژه ای را در مقطع  متوسطه اجرا نماید.دبیران محترم می‌توانند برای ترغیب دانش‌آموزان به شرکت در این فراخوان عمومی، بخشی از نمرات مستمر را به این فعالیت‌ها اختصاص داده و در صورت خلق آثار درخور، به آن‌ها امتیازاتی اختصاص دهند. شرکت در این فراخوان اجباری نیست، ولی به‌لحاظ شناخت و محکّ جدّی دانش‌آموزان حائز اهمیّت است.
دانش‌آموزان می‌توانند آثار خود را در قالب‌های نثر ادبی (دل‌نوشته‌)، شعر کوتاه و بلند نیمایی، سنّتی و سپید، داستان کوتاه و بلند، خاطره‌  یا طنز با محورها و موضوعات پیشنهادی زیر ارائه دهند:
v    نوشته‌های ادبی
این نوشته‌ها با رعایت زبان و بیان هنری و کاربرد صورِ خیال و ترجیحاً با توجّه به یکی از مضامین زیر باشد:
-          هرکه باران باشد/ روی چشمِ همۀ پنجره‌ها جا دارد.
-          کاش بعضی‌ها نمی‌مردند!
-          صبرکن تا بهار برگردد.
-          اسم اعظم خدا منم.
-          صلحی برای جنگ/ روییدن گلی/ در لولۀ تفنگ
-          کودکان کار در خیابان
v      طنز
از موضوعات پیشنهادی برای نگارش نوشته‌های طنزآمیز و انتقادی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
-          دل‌خسته‌ام از این همه آدم‌حرفی/ دلتنگ توام/ آدم‌برفی
-          اینترنت، دنیای مجازی و تأثیر آن بر روابط اجتماعی
-          تعارفات ایرانی
v      بازنویسی
دانش‌آموزان می‌توانند با الهام‌گیری از حکایات کتب ادب فارسی، مثل طوطی و بازرگان به خلق یک نوشتۀ بازنویسی‌شده بپردازند و یک داستان جدید خلق کنند.
v      نمایش‌نامه
تهیّۀ سناریو برای
-      داستانهای موجود در کتاب ادبیات فارسی سال سوم راهنمایی
-          داستان حسنک وزیر در کتاب ادبیات سوم انسانی
-          قاضی بست، در کتاب ادبیات سوم تجربی
-          شیر و گاو در کتاب ادبیّات انسانی
-          سمک عیّار در کتاب ادبیّات اول متوسطه 2
-          خیر و شر در کتاب ادبیات اول متوسطه 2
v      داستان کوتاه یا بلند
این داستان‌ها می‌توانند به شکل حسبِ‌حال، زندگی نامه یا خاطره باشند. هرکدام از داستان‌ها می‌توانند با توجّه به یکی از الگوهای داستانی زیر- در زبان یا فرم- نوشته‌شوند:
-          دیوار، ادبیات سوم انسانی
-          گل‌دسته‌ها و فلک، ادبیات سال سوم
-          گیله‌مرد، ادبیات سال دوم
-          آن روزها، ادبیات سال دوم
و در مقطع متوسطه یک با پیشنهاد دبیران محترم ادبیات از الگوهای کتاب درسی و یا غیر از آن
·         نکات قابل توجه :
-        استفاده از الگو های پیشنهادی آزاد بوده و دانش آموزان  هر دو مقطع  می توانند از الگوهای پیشنهادی استفاده نمایند.
-        در بررسی آثار خلاقیت و قدرت بیان احساس و نیز رعایت تکنیک های ادبی و دستوری مورد توجه می باشد.
-        ارسال آثار با یک یا چند عنوان امکان پذیر است.
-        نفرات برتر هر واحد آموزشی به عضویت انجمن ادبی پژوهش سرا درآمده و از مزایای آموزشی آن بهره مند خواهد شد.
-        از آثار برگزیده تقدیر بعمل آمده و هدایای ارزنده ای به آنها تعلق می گیرد و همچنین آثار برتر به جشنواره نوجوان خوارزمی در مقطع متوسطه 1 و جشنواره جوان خوارزمی در مقطع متوسطه 2هدایت خواهند شد.
 
مقتضی است  مدیران و رابطین محترم ضمن اطلاع رسانی به هنگام، نسبت به تسهیل و تشویق حضور دانش آموزان مساعدت لازم مبذول و آثار دانش آموزان را حداکثر تا 15 دی ماه به پژوهش سرای دانش آموزی صدرا ارسال نمایند.
+ نوشته شده توسط صدرا در دوشنبه 1392/09/25 و ساعت |
از کلیه رابطین پژوهشی مدارس دعوت می شود تادر دومین گردهمایی رابطین پژوهشی که درتاریخ۹۲/۹/۱۷ یکشنبه از ساعت ۹صبح الی ۱۱برگزار می شود شرکت نمایید.

پیشا پیش از همکاری مدیران محترم در تاکید برحضور رابطین واطلاع رسانی نهایت سپاس وقدردانی رامی نماییم.

+ نوشته شده توسط صدرا در دوشنبه 1392/09/11 و ساعت |
با سلام

نمایشگاه بزرگ راه وشهر سازی وصنایع وابسته از ۹تا۱۲آذر ماه درمصلای بزرگ امام خمینی (ره) تهران برگزار می شود.

ضمنا مسابقات  علمی درسطح دانش آموزی در تاریخ مایشگاه در گرایش های هوافضا وپل ماکرونی- رباتیک-کمیکار برنامه نویسی-وساخت کلیپ نیز برگزارمی شود.

درغرفه پژوهش سراهای شهرتهران منتظر حضورگرمتان می باشیم.

پژوهش سرای دانش آموزی صدرا

+ نوشته شده توسط صدرا در دوشنبه 1392/09/11 و ساعت |





به :  کلیه مدارس   ابتدایی

موضوع : اعلام نتایج و اسامی پذیرفته شدگان  آزمون تعیین سطح  المپیاد  و تیز هوشان مدرسه المپیاد  صدرا -   منطقه 8

با سلام و احترام 

با سپاس از همکاری و مشارکت مدارس در تشویق و معرفی دانش آموزان  جهت حضور در « اولین آزمون تعیین سطح  المپیاد  و تیز هوشان مدرسه المپیاد صدرا  » که در روز دو شنبه  13/8/92 اجرا گردید ، بدینوسیله نتایج و اسامی پذیرفته شدگان  سال پنجم و ششم مدارس ابتدایی  در دو سطح آمادگی و پایه اعلام می گردد. شایان ذکر است پذیرفته شدگان سطح آمادگی  به بیش از 80% و پذیرفته شدگان پایه به 50 تا 80 % از سوالات آزمون پاسخ صحیح داده اند.

شایسته است مدیران محترم و رابطین گرامی  نسبت به اطلاع رسانی به پذیرفته شدگان و ارجاع به موقع جهت  ثبت نام اقدام نمایند. 





اسامی پذیرفته شدگان کلاسهای آمادگی المپیاد و تیز هوشان ( پنجم دختران) 

ردیف نام ونام خانوادگی

واحد

آموزشی ردیف نام و نام خانوادگی واحد آموزشی

1 مینه کلنتریان آرارات 17 فاطمه سهیلی لاله های انقلاب 

2 مریم جعفر پور مشرقی جنت 18 فاطمه نوری لاله های انقلاب 

3 فاطمه متولیان رفاه 19 حدیثه باغجری لاله های انقلاب 

4 صبا محمد زاده شهید جاوید 20 زهره سادات باغجری لاله های انقلاب 

5 مهسا حسنی شهید جاوید 21 صبا صیادی لاله های انقلاب 

6 پریناز خیرآبادی شهید جاوید 22 حانیه اندرز مهدیه

7 مریم مسافرچی شهید جاوید 23 طناز سلمانی مهدیه

8 ملیکا مقصودی شهید جاوید 24 مهدیس محمد زاده مهدیه

9 نرگس سید حائری شهید جاوید 25 مژگان مزرعه فراهانی مهدیه

10 حنانه زازعی برزی شهید جاوید 26 فاطمه هاشمی مهدیه 

11 نازنین نوروزی شهید جاوید 27 سارینا فرخی هاجر 

12 محیا بهدادوندی راد شهید جاوید 28 مینا شنکانی هاجر 

13 حنانه خادمی شهید جاوید 29 هدیه تاج زاده لاهیجانی هاجر 

14 آیدا احمدی شهید جاوید 30 نورا دوستانی هاجر 

15 آیناز شهبازی لاله های انقلاب 31 شیرین لیلاز مهرآبادی هاجر

16 بهناز سعیدی راضیه شاهد

اسامی پذیرفته شدگان کلاسهای پایه المپیاد و تیز هوشان( پنجم دختران)

1 کیانا سلوکی شهید جاوید 32 آتنا سید زادگان مهدیه

2 مهسا اکبری شهید جاوید 33 صدف رنگها هاجر 

3 آناهید نظری شهید جاوید 34 دنیا تهرانی هاجر 

4 نرگس بختیاری شهید جاوید 35 مریم قربانی هاجر 

5 ملیکا امینیان شهید جاوید 36 ملینا شاه محمدی هاجر 

6 سحر میرزایی شهید جاوید 37 آتوسا خواجه علیجانی هاجر 

7 ملیکا شاه آبادی شهید جاوید 38 رومینا غلامی هاجر 

8 نگار قاسمی شهید جاوید 39 مبینا حاجیان هاجر 

9 آریاناز عباسی شهید جاوید 40 فاطمه حیدری هاجر 

10 ریحانه جنت مکان شهید جاوید 41 درسا طبایی هاجر 

11 شهرزاد درخشان شهید جاوید 42 مهتاب حاجی علی اکبری هاجر

12 مانیا جلیلی شهید جاوید 43 محدثه شیرزادی هاجر 

13 کیانا صبوری شهید جاوید 44 شمیم برغمدی هاجر

14 رز رضایی شهید جاوید 45 مریم برومند جنت

15 محدثه اکج شهید جاوید 46 ماهرخ هاشمی جنت

16 سوگند بی رنج شهید جاوید 47 ستاره رسولی جنت

17 سنا ساکی شهید جاوید 48 فاطمه فرنو جنت

18 فرانک آفتابی شهید جاوید 49 هانیه عبدلی جنت

19 غزل ملک زاده شهید جاوید 50 زهرا حیدری جنت

20 بهاره سادات سید شربتی شهید جاوید 51 نازنین زهرا تیموری جنت

21 نگار کاظمی شهید جاوید 52 سحر کرمی جنت

22 آیناز منصوری شهید جاوید 53 فاطمه چالاکی جنت

23 کیانا نسیمی جاوید شهید جاوید 54 یکتا عباس آبادی لاله های انقلاب 

24 رخشانه طاهری نیا بهار آزادی 55 پریا قراگزلو لاله های انقلاب 

25 هلیا میرزایی مهدیه 56 نیلوفر نوروزلو لاله های انقلاب 

26 کیانا اشرف خراسانی مهدیه 57 غزل کسائیان لاله های انقلاب 

27 زهرا مجتهدی مهدیه 58 فاطمه خانه سری لاله های انقلاب 

28 درسا مرادیان مهدیه 59 فاطمه امیری لاله های انقلاب 

29 پریا منصوری مهدیه 60 نازنین زهرا دهقان لاله های انقلاب 

30 فاطمه ابویی مهدیه 61 فاطمه قوچانی ندا النبی 

31 حانیه مصدق مهدیه 62 مرضیه صابری ندا النبی 






اسامی پذیرفته شدگان کلاسهای آمادگی المپیاد و تیز هوشان ( ششم دختران) 

ردیف نام ونام خانوادگی

واحد

آموزشی ردیف نام و نام خانوادگی واحد آموزشی

1 رکسانا حیدری گرجی ارشاد 29 عسل صانعی شهید جاوید

2 ملیکا جنتی تقوا 30 فاطمه کریمی شهید جاوید

3 ملیکا پروانه تقوا 31 زهرا زراعتگر شهید جاوید

4 زهرا ماهرویی تقوا 32 نیلوفر مصلح آبادی شهید جاوید

5 صبا بهاری تقوا 33 مهدیه حیدری شهید جاوید

6 سیده مریم جلالیان تقوا 34 ساجده یلمچی شهید جاوید

7 مریم عبدلی تقوا 35 مریم خوشخوان قمصری شهید جاوید

8 نیکتا سادات حسینی تقوا 36 رعنا ولد خانی شهید جاوید

9 مارال پورقلی تقوا 37 سارا عباسی شهید جاوید

10 هستی شاه حسینی تقوا 38 ساغر سبزعلی شهید جاوید

11 نگین حقیقی تقوا 39 شادی طحانی شهید جاوید

12 کیانا جمشیدی تقوا 40 المیرا علی اکبر خانی شهید جاوید

13 بهرخ محمدطاهری جنت 41 هدیه مشایخی شهید جاوید

14 بهنوش محمدطاهری جنت 42 آناهیتا نوروزی شهید خوشنویسان

15 فاطمه درمنش راضیه 43 کیمیا پژوهی باد فضیلت 

16 زهرا شادمان شهید جاوید 44 فاطمه حسین کاظمی فضیلت 

17 نازنین زهرا سلطان مرادی شهید جاوید 45 حانیه جلیل پور لاله های انقلاب

18 نازنین صدیق شهید جاوید 46 نرگس موحد مهر مهدیه 

19 شیما باغجری شهید جاوید 47 پریسا نصیری مهدیه 

20 فاطمه کاظمی شهید جاوید 48 هدی اسماعیل زاده مهدیه 

21 پریسا حبیبی شهید جاوید 49 ملیکا قادری مهدیه 

22 پریناز رستمی شهید جاوید 50 درسا پورمند مهدیه 

23 فاطممه رجبی شهید جاوید 51 پرنا جعفر پور ندا النبی 

24 زهرا نیکان شهید جاوید 52 محدثه نصیری هاجر 

25 نگار ابوفاضلی شهید جاوید 53 آیدا فرقانی اردمینی هاجر 

26 یاسمن بیات شهید جاوید 54 مهتاب مستور هاجر 

27 ستاره زند شهید جاوید 55 سارا صانعی هاجر 

28 سارا باقری شهید جاوید 56 فاطمه برنجی هاجر 

اسامی پذیرفته شدگان کلاسهای پایه المپیاد و تیز هوشان( ششم دختران)

1 فاطمه مطهری راد ارشاد 42 مهسا ملک یارند شهید جاوید

2 مریم ناظم زاده تقوا 43 آتنا عبدی شهید جاوید

3 ستایش صادقی زاده تقوا 44 کیمیا مسطوری شهید جاوید

4 مهدیه کارمزدی تقوا 45 زهرا میرآفتاب شهید جاوید

5 محدثه آزادی تقوا 46 ریحانه بهرامیان شهید جاوید

6 فریما باجری تقوا 47 ثمین میرزایی شهید جاوید

7 نگارسادات دادگستر تقوا 48 مهرناز تفتان شهید جاوید

8 زهرا زکی زاده تقوا 49 آرام ابراهیمی شهید جاوید

9 عارفه قاسمی تقوا 50 نگار عسگری شهید جاوید

10 رویا قراگوزلو تقوا 51 مهتاب بحبرایی شهید جاوید

11 محدثه لقمانی تقوا 52 سولماز نیازی شهید جاوید

12 ریحانه قاسمی تقوا 53 معصومه ابوالحسنی شهید جاوید

13 شیما شاه رستمی تقوا 54 زهرا عقیقی شهید جاوید

14 رها روحنده تقوا 55 نازنین جلالی شهید جاوید

15 مهدیس مهدیه تقوا 56 حنانه سلیمانی شهید جاوید

16 فاطمه عراقی تقوا 57 غزال اسلامیان شهید خوشنویسان

17 زینب صفری تقوا 58 زهرا حسینی شهید خوشنویسان

18 نادیا جعفری تقوا 59 پریماه سادات حصیری شهید خوشنویسان

19 مریم عباسپور تقوا 60 نرگس واحدی شهید خوشنویسان

20 سلیم بهجویی تقوا 61 معصومه تاجعلی شهید خوشنویسان

21 صبا صالحی تقوا 62 عسل گرگانی نژاد فرد شهید خوشنویسان

22 نرگس توکلی جنت 63 فاطمه زهرا عبدلی فضیلت 

23 نازنین محسنی جنت 64 لیلا نجف مهدیه 

24 نگین مزرعه فراهانی جنت 65 فاطمه طالبی بدرآبادی مهدیه 

25 زهره سوری جنت 66 مبینا عنبرستانی مهدیه 

26 نگار موری جنت 67 ریحانه عنابستانی مهدیه 

27 زهرا عمادی جنت 68 مبینا احمدی مهدیه 

28 هاله بخشی جنت 69 بیتا مهرابی ندا النبی 

29 زهرا خزعلی راضیه 70 آریانا کرمی ندا النبی 

30 سروناز قنبری راضیه 71 مهرسا سرانی هاجر 

31 فاطمه سالاریه شهید جاوید 72 نیلوفر برکتی هاجر 

32 درسا اسماعیلی شهید جاوید 73 فرنگیس دبیری هاجر 

33 سوگند شادفر شهید جاوید 74 محدثه فشکی هاجر 

34 غزل مهدوی خانقاهی شهید جاوید 75 نسترن عباسی امیر هاجر 

35 آتوسا فصیحی شهید جاوید 76 فاطمه قاسمی هاجر 

36 مینا پیکانی شهید جاوید 77 فاطمه کریمی هاجر 

37 ریحانه رستم پور شهید جاوید 78 تینا داوودی هاجر 

38 سارا یادگاری شهید جاوید 79 فاطمه فضلعلی هاجر 

39 صبا باقری شهید جاوید 80 طهورا مرادی هاجر 

40 مژده زین الدینی شهید جاوید 81 سیده مائده آل احمد هاجر 

41 غزل ریاحی شهید جاوید 82 آناهیتا عقیلی هاجر 

42 زهرا صادقی نوری شهید جاوید


اسامی پذیرفته شدگان کلاسهای آمادگی المپیاد و تیز هوشان ( پنجم پسران) 

ردیف نام ونام خانوادگی

واحد

آموزشی ردیف نام و نام خانوادگی واحد آموزشی

1 حسین نودهی ارمغان علم 18 امیر حسین روحی زاده جهان تربیت 

2 رحیمی جهان تربیت 19 احسان اصفهانی جهان تربیت 

3 محمد رمضان زاده جهان تربیت 20 سید پارسا قاضی مسلم 

4 علی شفایی جهان تربیت 21 شاهرخ مهدیزاده مسلم 

5 امیرحسین شیخ پروین جهان تربیت 22 امیرشاه آبادی مسلم 

6 حامد صفدریان جهان تربیت 23 امیر رضا نیک پسند مسلم 

7 آرش جدید جهان تربیت 24 امیرعلی غضنفرنژاد مسلم 

8 صالح بیدار جهان تربیت 25 آرمان پارسائی مسلم 

9 سید سپهررضوی جهان تربیت

اسامی پذیرفته شدگان کلاسهای پایه المپیاد و تیز هوشان( پنجم پسران)

1 محمدرضا اصغرپور ارمغان علم 16 محمدرضا مالکی جهان تربیت 

2 حمید رضا عباسی نیا ارمغان علم 17 علی مرادی جهان تربیت 

3 امیرمحمد محمد بیگی ارمغان علم 18 محمدرضا مداح جهان تربیت 

4 محمد مهدی جلینی ارمغان علم 19 علی باهک جهان تربیت 

5 محمدرضا یار محمدی جهان تربیت 20 سید محسن سمایی جهان تربیت 

6 امیرحسین نصیری جهان تربیت 21 آریوبرزن مختاری جهان تربیت 

7 ماهان عطایی فر جهان تربیت 22 علیرضا رباط جز جهان تربیت 

8 محمد محمدی جهان تربیت 23 امین گل کار جهان تربیت 

9 علیرضا یعقوبیان جهان تربیت 24 علیرضا یوسف پور محمدی جهان تربیت 

10 محمدرضا کریمی جهان تربیت 25 محمد حسن طهماسبی جهان تربیت 

11 ماهان الیاسی جهان تربیت 26 سینا ملکی جهان تربیت 

12 دانیال صداقت پارسا جهان تربیت 27 پویا بهرامی مسلم 

13 عطا خشت پز جهان تربیت 28 امیر کیان پردل مسلم 

14 علی قربانی جهان تربیت 29 محمد محسن سرلک مسلم 

15 اشکان نویدی جهان تربیت 30 معراج دهاقین مسلم 


اسامی پذیرفته شدگان کلاسهای آمادگی المپیاد و تیز هوشان ( ششم پسران) 

ردیف نام ونام خانوادگی

واحد

آموزشی ردیف نام و نام خانوادگی واحد آموزشی

1 علیرضا دمیرچی ابن سینا (شاهد) 11 علی زلفی گل جهان تربیت 

2 علی اکبری ابن سینا (شاهد) 12 امیر محمد همتی جهان تربیت 

3 محمد مصطفی بیداد ابن سینا (شاهد) 13 امیر حسین نوروزی جهان تربیت 

4 محمد امین شریفی ابن سینا (شاهد) 14 محمد عرفان عنبرستانی جهان تربیت 

5 مهدی طبسی ابن سینا (شاهد) 15 سید طه افضلی جهان تربیت 

6 محمد حسین بال زاده ابن سینا (شاهد) 16 محمد امین احسانیان جهان تربیت 

7 مجتبی کیارستمی ابن سینا (شاهد) 17 محمد متین حسین زاده جهان تربیت 

8 سید علیرضا مصطفایی ابن سینا (شاهد) 18 محمد رضا هاشمی جهان تربیت 

9 علی رضا نجم روشن ابن سینا (شاهد) 19 مهدی آقایی جهان تربیت 

حسین فلاح زاده ابن سینا (شاهد) محمد مهدی خوش باطن میثم 

اسامی پذیرفته شدگان کلاسهای پایه المپیاد و تیز هوشان( ششم پسران )

1 حسن فرج ابن سینا (شاهد) 26 ابوالفضل بهرامی جهان تربیت 

2 رضا محمدیان ابن سینا (شاهد) 27 امیر محمد باغجری جهان تربیت 

3 امیر حسین قماشی ابن سینا (شاهد) 28 میلاد امساک پور جهان تربیت 

4 علی کهندانی ابن سینا (شاهد) 29 عدنان حسین زاده جهان تربیت 

5 محمد امیر جلیلی ابن سینا (شاهد) 30 علی بادیانی جهان تربیت 

6 علیرضا سلطانی ابن سینا (شاهد) 31 حسین آقابیک جهان تربیت 

7 سید امیر محمد حسینی ابن سینا (شاهد) 32 سپهر مزینانی جهان تربیت 

8 امین قربانی ابن سینا (شاهد) 33 محمد حسن بیگی جهان تربیت 

9 علیرضا اینانلو ابن سینا (شاهد) 34 امیر حسین فدایی جهان تربیت 

10 ماهان خالصی ابن سینا (شاهد) 35 محمد رضا سپهری جهان تربیت 

11 محمد پارسا زهدی ابن سینا (شاهد) 36 امیر محمد علیزاده جهان تربیت 

12 سید علی برنجانی ابن سینا (شاهد) 37 علیرضا سیاوشی جهان تربیت 

13 بردیا قربانی ابوذر 38 حسین رستمی جهان تربیت 

14 نوید رضا مرادی ابوذر 39 سالار علیزاده جهان تربیت 

15 علی ممتاز اطمینان ابوذر 40 یوسف التمیمی جهان تربیت 

16 حمید رضا یونسی نژاد ابوذر 41 رهام منقولی جهان تربیت 

17 امیرمحمد عنایت ابوذر 42 امیر ارسلان پیشگاه جهان تربیت 

18 علیرضا آقایی ابوذر 43 محمد مهدی الیاسی جهان تربیت 

19 ماهان شعبان زاده تشیع 44 پویا لطیفیان جهان تربیت 

20 پدرام دهقان تشیع 45 حسین تاج آبادی جهان تربیت 

21 علی رضا رضایی تشیع 46 امیررضا معصومی حاجی آقا جهان تربیت 

22 پارسا خوشبختی تشیع 47 علی فیلسوف جهان تربیت 

23 علیرضا علوی تشیع 48 احسان عبدالاعی سعدی 

24 علی شیخ الاسلامی توحید 49 سید علیرضا موسوی میثم 

25 حمید رضا دژحسینی جهان تربیت 50 صدرا سلطانی میثم 





تذکر:

مهلت ثبت نام  تا روز دوشنبه 27/8/92 می باشد.

تعداد جلسات آموزشی 15 جلسه خواهد بود و برنامه بصورت ترمیک ادامه خواهد داشت.

روزهای اجرا :

        داانش آموزان پسر – پایه پنجم  و ششم ( آمادگی و پایه )-   شنبه ها ساعت 15 لغایت 17:30

   دانش آموزان دختر  - پایه پنجم ( آمادگی و پایه )-  دو شنبه ها  ساعت 15 لغایت 17:30

                      دانش آموزان دختر  ششم – آمادگی -  یکشنبه ها  ساعت 15 لغایت 17:30

                                  دانش آموزان دختر  ششم –  پایه -  سه شنبه ها  ساعت 15 لغایت 17:30                                          

مدارس متقاضی که موفق به شرکت در آزمون نشده اند می توانند اسامی دانش آموزان منتخب خود را تا روز دو شنبه 27 /8/92 به پژوهش سرای صدرا تحویل نمایند.

آندسته از دانش آموزانی که نام آنان در نتایج اعلام شده  نیست در صورت اعترا ض تا روز دوشنبه  27 /8/92 به پژوهش سرای صدرا مراجعه نمایند. ( بخشی از پاسخنامه های دریافتی فاقد مشخصات می باشند)

جهت کسب اطلاع از هزینه ها به پایگاه اطلاع رسانی پژوهش سرا به آدرس www.sadrapajohesh.ir  مراجعه  و یا با  شماره تلفن های 77910798 – 77912439 تماس حاصل  نمایید.




+ نوشته شده توسط صدرا در دوشنبه 1392/08/27 و ساعت |
به : کلیه مدارس متوسطه    دوره اول  

موضوع :اعلام نتایج سومین  جشنواره نوجوان خوارزمی


با تقدیم سپاس به درگاه خداوند متعال وبه شکرانه توفیق دانش آموزان منطقه در کسب نتایج ارزشمند در "سومین جشنواره نوجوان خوارزمی" و با عرض تحیت حضور مدیران ، رابطان محترم پژوهش دانش آموزی، معلمین راهنما و کلیه دست اندرکاران امر پژوهش دانش آموزی که در فرایند ی ثمر بخش، هدایت علمی و تخصصی دانش آموزان را بر عهده گرفته و امکان رشد و تعالی و موفقیت این عزیزان را رقم زدند، بدینوسیله اسامی دانش آموزان منتخب حائز رتبه، اعلام شده از سوی دبیرخانه جشنواره شهر تهران به قرار زیر اعلام می گردد:

ردیف زمینه علمی عنوان طرح طراح / طراحان نام واحد آموزشی رتبه کسب شده

1 هنر نقاشی با پاستیل خشک الهه محمد دینی جنت برگزیده استانی

2 ریاضی علم ریاضیات یوسف کشاورزیان

نیما مسلمی

محمد حسن عزیز گل شهید حشمتی قابل تقدیر در منطقه

3 رباتیک ربات حساس به جریان هوا آرزو آقاجانی خدیجه کبری قابل تقدیر در منطقه

4 علوم اجتماعی بررسی عوامل موثر در  خلاقیت نوجوانان در درس ریاضی سحر بنی اسدیان

مرضیه حاج ملا رضا

فاطمه حسنی میثاق قابل تقدیر در منطقه

5 معارف اسلامی دوست خوب و بد از منظر قرآن ملیکا سر آبادانی

مریم سلطانی فردوس قابل تقدیر در منطقه

6 هنر ویترا انسیه سادات موسوی جنت قابل تقدیر در منطقه

7 ادبیات آدم برفی که دوست داشت... مهتاب آقازاده روحبخش خدیجه کبری قابل تقدیر در منطقه

8 ادبیات حرف های آشنا المیرا لاری فردوس قابل تقدیر در منطقه

9 ادبیات ماهی و ساحل پارمیدا حصنی خدیجه کبری قابل تقدیر در منطقه

10 ادبیات بهترین معلم  بهترین شاگرد زهرا اعظمی میثاق قابل تقدیر در منطقه

11 علوم اجتماعی تالاب ها زینب پدرام

مریم کلیج

زینب شفیعی میثاق قابل تقدیر در منطقه

12 علوم اجتماعی شهر ایده آل برای نوجوانان فائزه رستگار فرد

صبورا دوستانی

ثمین رجبی فردوس قابل تقدیر در منطقه

زمان اجرای مراسم تجلیل از منتخبین در سطح منطقه متعاقباً اعلام خواهد شد.


شایسته است مدیران محترم مدارس نسبت به تقدیر شایسته از دانش آموزان در طول هفته پژوهش اقدام مقتضی مبذول فرمایند.                                                                                                           


+ نوشته شده توسط صدرا در دوشنبه 1392/08/27 و ساعت |





         پژوهش سرای دانش آموزی صدرا«اولین گردهمایی هنرهای سنتی و تجسمی »را با هدف معرفی و اجرای کارگاه های هنر و با رویکرد هدایت و ساماندهی دانش آموزان خلاق و مستعد جهت حضور موفق در شانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی ،   با حضور کارشناس هنری سازمان میراث فرهنگی  اجرا  می نماید. بدینوسیله از کلیه دانش آموزان دعوت می شود تا در این نشست علمی حضور بهم رسانند . شایسته است مدیران محترم و رابطین پژوهش دانش آموزی نسبت به  اطلاع رسانی مناسب به دانش آموز منتخب مراکز آموزشی اقدام مقتضی بعمل آورند.. 

شرکت  رابطین پژوهش دانش آموزی در جلسه مورد امتنان خواهد بود . 

ساعت زمان اجرای همایش: چهار شنبه 29 آبان  ماه 
: 15:30 
مکان : پژوهش سرای صدرا 


+ نوشته شده توسط صدرا در دوشنبه 1392/08/27 و ساعت |


موضوع : همایش  پذیرفته شدگان دوازدهمین آزمون ربو کاپ شهر تهران  و اولین  دوره برنامه  نویسی  جاوا و اندروید –منطقه 8


باستحضار می رساند پژوهشسرای دانش آموزی صدرا در نظر دارد با هدف معرفی و اجرای کارگاه های آموزشی  برنامه نویسی و رباتیک  همایشی  با حضور دانش آموزان  پذیرفته  شده( قطعی و ذخیره ) در آزمون  ورودی  ربو کاپ منطقه اجرا نماید. بدینوسیله از کلیه دانش آموزان دعوت می شود تا در این نشست علمی حضور بهم رسانند . شایسته است مدیران محترم و رابطین پژوهش دانش آموزی نسبت به  اطلاع رسانی مناسب به دانش آموز منتخب مراکز آموزشی اقدام مقتضی بعمل آورند..

 

شرکت  رابطین پژوهش دانش آموزی در جلسه مورد امتنان خواهد بود .

زمان اجرای همایش: سه شنبه 28 آبان  ماه ویژه دانش آموزان پسر

سه شنبه 5 آذر ماه ویژه دانش آموزان دختر

ساعت: 15:30

مکان : پژوهش سرای صدرا

 

+ نوشته شده توسط صدرا در دوشنبه 1392/08/27 و ساعت |

باستحضار می رساند «  اولین دوره کارگاههای آموزشی نانو تکنولوژی   » پژوهش سرای دانش آموزی صدرا  مطابق جدول زیر و  با رعایت شرایط زیر در فصل جاری برگزار می گردد:

 

زمان اجرای کارگاه

تعداد جلسات

شرکت کنندگان

محتوای دوره

عنوان دوره

یک شنبه ها  ساعت 15:30-17

دختران (متوسطه 1)

یک شنبه ها  ساعت 18:30-17

دختران (متوسطه 2)

 

7

دانش آموزان مقطع

متوسطه 1 و 2

·      معرفی فناوری نانو

·      نانولوله های کربنی

·      نانوسکوپ و مدل سازی ساخت آن و حرکت پیشمایشگر

·      آشنایی با انواع روش های ساخت در مقیاس نانو

·      مبحث رنگ در دنیای نانو

·      سنتز نانو ذرات

·      ساخت شیشه های خود تمیز شونده

·      کار بر روی آلیاژ هوشمند

کارگاه آموزشی

نانو تکنولوژی

سه شنبه ها  ساعت 15:30-17

پسران (متوسطه 1)

سه شنبه ها  ساعت 18:30-17

پسران (متوسطه 2)

 

شرایط دوره :

- کارگاه شامل 7جلسه می باشد و هر هفته  یک جلسه اجرا خواهد شد.

- تمامی جلسات به صورت تئوری و عملی برگزار می گردد.

- علاقه مندان جهت حضور در المپیاد نانو تکنولوژی و حضور در جشنواره های علمی نظیر خوارزمی ساماندهی می گردند.

زمان شروع کارگاهها از 26 آبان  ماه خواهد بود.

-  به شركت كنندگان گواهي پايان دوره اعطا خواهد شد.

-  مکان اجرا  پژوهش سرای صدرا خواهد بود.  

از کلیه رابطان محترم پژوهشی مدارس تقاضا می شود با عنایت به محدودیت تعداد بهره گيران ، نسبت به اطلاع رسانی و معرفی دانش آموزان علاقه مند اقدام نمایند.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن هاي و 77912439 -  77910798 تماس حاصل نموده و يا به وبلاگ پ‍ژوهش سراي صدرا به آدرس www.sadrapajohesh.irمراجعه نماييد.

                                                                                                                
+ نوشته شده توسط صدرا در دوشنبه 1392/08/20 و ساعت |

با سپاس از همکاری و مشارکت مدارس در تشویق و معرفی دانش آموزان  جهت حضور در آزمون ورودی «دوازدهمین  دوره کلاسهای آموزشی ربوکاپ شهر تهران » که در روز جمعه 10/8/92 همزمان در شش پایگاه اجرا گردید ، بدینوسیله نتایج و اسامی پذیرفته شدگان قطعی مدارس دخترانه متوسطه دوره اول اعلام می گردد:

 

اسامی پذیرفته شدگان قطعی

ردیف

نام

 نام خانوادگی

نام واحد

آموزشی

نمره

ردیف

نام و نام خانوادگی

نام واحد

آموزشی

نمره

1

شقایق

فضلعلی

13آبان

50

43

بهناز

اسماعیل زاده

آفرینش

40

2

مریم

محمدبیگدلی

13آبان

47.5

44

مهناز

صفری

تزکیه شاهد

50

3

شکیبا

عطائیان

13آبان

47.5

45

فاطمه

اسمعیلی

خدیجه جهان

57.5

4

ملینا

اشکان مهر

13آبان

45

46

فاطمه

شعیب

خدیجه جهان

55

5

پردیس

جعفری

13آبان

45

47

مرضیه

خادمی

خدیجه جهان

50

6

نگار

رحمانی

13آبان

42.5

48

مهشاد

محمدی فر

خدیجه جهان

45

7

فروغ

چشمی

13آبان

42.5

49

حانیه

پلاژ

خدیجه جهان

42.5

8

فاطمه

احمدبرکجانی

13آبان

40

50

حدیثه

حاتمی مبلغ آبادی

زینب کبری

52.5

9

کیمیا

نسیمی جاوید

13آبان

40

51

زهرا

صدری خرم

زینب کبری

47.5

10

ملیکا

مرجانی

آگاهی

45

52

مرضیه

خرسندی

سمیه

50

11

نازنین

خرسندابراهیمی

آگاهی

50

53

آتوسا

شیدائی

سمیه

40

12

مهرانه

محمدخانی

آگاهی

47.5

54

فاطمه

طاهری

سمیه

40

13

محیا

نجفی فرد

آگاهی

42.5

55

سارا

یوسفی

سمیه

40

14

زهرا

حسین نژاد

آگاهی

40

56

ملیکا

مهری

سمیه

40

15

مریم

عبدل تهرانی

الهام

67.5

57

نازنین

منشادی مقدم

شمس تبریزی

47.5

16

مهسا

سلطانی

الهام

62.5

58

راحله

احمدی

شمس تبریزی

45

17

زهرا

سربازوطن

الهام

57.5

59

فاطمه

جعفر آبادی

شمس تبریزی

45

18

زهرا

نوری راد

الهام

55

60

لیلا

محمدی

شمس تبریزی

42.5

19

مریم

جعفری

الهام

55

61

مهسا

مه آبادی

شمس تبریزی

42.5

20

نگار

خدایی

الهام

55

62

زهره

رباط جزی

شمس تبریزی

40

21

غزال

آذین

الهام

52.5

63

پگاه

فارسی جانی

فرزانگان مدرن

55

22

مهرسا

گروسی

الهام

52.5

64

پرنیان

علیزاده

فرزانگان مدرن

50

23

نگار

مالکی

الهام

52.5

65

ملیکا

افتخاریان

فرزانگان مدرن

47.5

24

مدیحه

کربلایی

الهام

47.5

66

فریال

تفویضی

فرزانگان مدرن

47.5

25

کوثر

عطار

الهام

47.5

67

ساناز

حبیبی

فرزانگان مدرن

45

26

زهراسادات

هاشمی نسب

الهام

47.5

68

نگین

نفری یزدی

فرزانگان مدرن

45

27

روژان

صنعت جو

الهام

47.5

69

ثنا

حاج معصوم

فرزانگان مدرن

45

28

ملیکا

سرآبادان

الهام

47.5

70

یگانه

زمزم

فرزانگان مدرن

45

29

ندا

رحمانی

الهام

47.5

71

شیوا

بیات

فرزانگان مدرن

45

30

نسیم

عطارایزدی

الهام

45

72

غزاله

عیسی زاده

فرزانگان مدرن

45

31

آتنا

فتحی

الهام

45

73

یاسمن

غفاری

فرزانگان مدرن

42.5

32

مینا

روحانی اوره

الهام

42.5

74

یگانه

پلویی

فرزانگان مدرن

42.5

33

حانیه

ارجمندی

الهام

40

75

مبینا

خانی پور

فرزانگان مدرن

42.5

34

فائزه

معصومی

الهام

40

76

روژین

بیره پور

فرزانگان مدرن

42.5

35

مریم

جویبار

آفرینش

62.5

77

هنگامه

قاسمی

فرزانگان مدرن

42.5

36

سماء

مددی

آفرینش

53.5

78

غزاله

مقدادیان

فرزانگان مدرن

40

37

مریم

مهرفر

آفرینش

50

79

ساناز

تورانی

فرزانگان مدرن

40

38

شکوفه

قدسی

آفرینش

47.5

80

طناز

امیرزاده

فرزانگان مدرن

40

39

زینب

زیلابی

آفرینش

45

81

رعنا

هنردوست

فرزانگان مدرن

40

40

فاطمه

احدپور

آفرینش

45

82

اسماء

خداکرمی

فرزانگان مدرن

40

41

محدثه

محسنی

آفرینش

42.5

83

پگاه

شایق

فرزانگان مدرن

40

42

کبری

رمضانی

آفرینش

42.5

84

پرستو

صالحی

قدس

55

اسامی پذیرفته شدگان ذخیره

1

طهورا

محسن الحسینی

13آبان

37.5

17

ریحانه

محمدی

شمس تبریزی

37.5

2

روژینا

خداوردیان

13آبان

37.5

18

مائده

ویر نشان

شمس تبریزی

37.5

3

آرتا

لشگری

13آبان

37.5

19

ملیکا

روشن ضمیر

فرزانگان مدرن

37.5

4

غزاله

هاشمی

13آبان

35

20

مائده

درگاهی

فرزانگان مدرن

37.5

5

نسرین

سلیمانی

13آبان

35

21

ملیکا

یعقوبی مقدم

فرزانگان مدرن

35

6

مبینا

امیری

الهام

37.5

22

مریم

کربلایی

فرزانگان مدرن

35

7

فرناز

بهمنی

الهام

37.5

23

هانیه

خجسته

فرزانگان مدرن

35

8

وسمه

عباسیان

الهام

37.5

24

بشرا

شفایی

فرزانگان مدرن

35

9

عطیه

اسمعیلی مقدم

الهام

35

25

ملیکا

کرمیان

فرزانگان مدرن

35

10

بیتا

فرج زاده

الهام

35

26

نوشین

قاسمی نیک

فرزانگان مدرن

35

11

پریسا

تاج الدین

آفرینش

35

27

رضوانه

غلامی

فرزانگان مدرن

35

12

مونا

بنی اسدی

خدیجه جهان

37.5

28

فاطمه

شیرازی

فرزانگان مدرن

35

13

مبینا

گلزاری فر

خدیجه جهان

35

29

غزاله

احسانی

فرزانگان مدرن

35

14

مریم

صادقی

خدیجه جهان

35

30

الهام

افخمی

فرزانگان مدرن

35

15

رها

عالی پور

سمیه

37.5

 

 

16

فاطمه

جواهری

سمیه

35

 

 

شایسته است مدیران محترم و رابطین گرامی  نسبت به اطلاع رسانی به پذیرفته شدگان و ارجاع به موقع جهت  ثبت نام اقدام نمایند.

کلاسها ی آموزشی به تفکیک نوع برنامه نویسی ( c++  ، جاوا و اندروید ) روزهای پنج شنبه در محل پژوهش سرا اجرا می گردد . سایر زمان های مورد تقاضا پس از اعلام از سوی پذیرفته شدگان بررسی و اطلاع رسانی خواهد شد. ضمنا مدارس متقاضی پایگاه اجرا لازم است با پژوهش سرای صدرا هماهنگی نمایند.

 جهت کسب اطلاع از هزینه ها به پایگاه اطلاع رسانی پژوهش سرا به آدرس www.sadrapajohesh.ir  مراجعه  و یا با  شماره تلفن های 77910798 – 77912439 تماس حاصل  نمایید.

*مهلت  ثبت نام تا  تاریخ پایان آبانماه

 

 

+ نوشته شده توسط صدرا در دوشنبه 1392/08/20 و ساعت |

با سپاس از همکاری و مشارکت مدارس در تشویق و معرفی دانش آموزان  جهت حضور در آزمون ورودی «دوازدهمین  دوره کلاسهای آموزشی ربوکاپ شهر تهران » که در روز جمعه 10/8/92 همزمان در شش پایگاه اجرا گردید ، بدینوسیله نتایج و اسامی پذیرفته شدگان قطعی مدارس پسرانه متوسطه 2 اعلام می گردد:

 

اسامی پذیرفته شدگان قطعی

ردیف

نام

 نام خانوادگی

نام واحد

آموزشی

نمره

ردیف

نام و نام خانوادگی

نام واحد

آموزشی

نمره

1

امیر حسام

جمالو

احسان

47.5

39

ساجد

کریمی

کمال

77.5

2

رودریک

وارطونیان

سبحان

60

40

ابوالفضل

محمودی

کمال

75

3

مهدی

حیدری

سبحان

52.5

41

عباس

سادات اخوی

کمال

75

4

بهنام

جعفری

سبحان

47.5

42

علی

محرابیان

کمال

75

5

امیرسامان

آقاامینی

سیدالشهدا(ع)

60

43

سینا

زمانی

کمال

72.5

6

آریا

یوسفی

سیدالشهدا(ع)

57.5

44

یوسف

ریاست فرد

کمال

70

7

محمدصادق

منتظریها

سیدالشهدا(ع)

57.5

45

سهند

صبور

کمال

67.5

8

امیرعلی

صانعی

سیدالشهدا(ع)

57.5

46

پیمان

صفاییان

کمال

65

9

امین

حسن زاده

سیدالشهدا(ع)

57.5

47

پوریا

جلالی

کمال

65

10

محمدسعید

غیبی

سیدالشهدا(ع)

57.5

48

ماهان

یارمحمدتجری

کمال

65

11

بهزاد

بابائی

سیدالشهدا(ع)

57.5

49

علیرضا

داودی مقدم

کمال

62.5

12

مصطفی

مزاحی

سیدالشهدا(ع)

55

50

سیدمهدی

مظلوم

کمال

62.5

13

پوریا

پایدارنیک

سیدالشهدا(ع)

55

51

پوریا

شاهمیری

کمال

60

14

پارسا

تحویلی

سیدالشهدا(ع)

55

52

سیدجواد

میرشفیعی

کمال

60

15

امیرحسین

خدادادی

سیدالشهدا(ع)

55

53

دانیال

عبدی

کمال

60

16

علی

ثمری

سیدالشهدا(ع)

55

54

شروین

صفایی

کمال

57.5

17

پارسا

علی اصفهانی

سیدالشهدا(ع)

55

55

سامان

بختیاری

کمال

57.5

18

امیرحسین

پورعطاکش

سیدالشهدا(ع)

52.5

56

امیرضا

محمدی

کمال

57.5

19

امیر

مرئدی

سیدالشهدا(ع)

52.5

57

محمد

یارمقدم

کمال

57.5

20

علی

اسماعیلی

سیدالشهدا(ع)

52.5

58

کسری

زایری

کمال

55

21

مهدی

کشتانی

سیدالشهدا(ع)

52.5

59

امیرحسین

شاهپری

کمال

55

22

امیررضا

ابراهیمی

سیدالشهدا(ع)

52.5

60

محمدرضا

عبدوس

کمال

55

23

کامیاب

کیائی

سیدالشهدا(ع)

50

61

امیرمهدی

اسدی

کمال

52.5

24

مهدی

ایلخانی

سیدالشهدا(ع)

50

62

علیرضا

صالحی

کمال

50

25

محمدرضا

عطایی نیک

سیدالشهدا(ع)

50

63

امیرحسین

عظیمی

نبی اکرم

70

26

محمدامین

رحمتیان

سیدالشهدا(ع)

50

64

محمد

عباسعلی پورزنجانی

نبی اکرم

60

27

سینا

شاه محمدی

سیدالشهدا(ع)

50

65

سیدمحمدحسن

موسوی فر

نبی اکرم

60

28

محمدمهدی

رحیمی

سیدالشهدا(ع)

50

66

جواد

احمدی

نبی اکرم

57.5

29

محمدحسین

فرخ زادگان

سیدالشهدا(ع)

50

47.5

67

جواد

رضایی

نبی اکرم

57.5

30

علی

گلشاهی

سیدالشهدا(ع)

 

68

محمدحسن

زمانیان

نبی اکرم

57.5

31

علی

یادگارنیا

سیدالشهدا(ع)

47.5

69

احمدرضا

رجبی

نبی اکرم

55

32

سیدامیرعباس

مجیدزنوزی

سیدالشهدا(ع)

47.5

70

امیرحسین

خوش بین

نبی اکرم

55

33

امیر

نژاد

سیدالشهدا(ع)

47.5

71

علی

فرج الهی

نبی اکرم

55

34

عارف

نادرخانی

سیدالشهدا(ع)

47.5

72

علی

دهقان نیستانک

نبی اکرم

55

35

امیرمهدی

ایران منش

سیدالشهدا(ع)

47.5

73

محمدامین

علی زاده

نبی اکرم

52.5

36

محمدرضا

ابراهیمی

سیدالشهدا(ع)

47.5

74

مهدی

قادری صدیق

نبی اکرم

50

37

سیدعلی

حسینی

سیدالشهدا(ع)

47.5

75

احمدرضا

نورانی

نبی اکرم

50

38

مهدی

موسوی دوست

سیدالشهدا(ع)

47.5

76

امیررضا

اقبالی

نبی اکرم

47.5

اسامی پذیرفته شدگان ذخیره

1

علی

یعقوبی

سبحان

45

20

امیر

خدابخشی

سیدالشهدا(ع)

42.5

2

حسن

مهدودی

سبحان

45

21

محسن

اخلاقی

سیدالشهدا(ع)

42.5

3

عرفان

حاجی محمدحسین

سبحان

42.5

22

سیدمحمدرضا

هاشمی

سیدالشهدا(ع)

42.5

4

سیدعلیرضا

حسینی

سبحان

42.5

23

عرفان

عسگری

سیدالشهدا(ع)

42.5

5

علیرضا

ستوده

سبحان

42.5

24

امیررضا

صالحی

سیدالشهدا(ع)

42.5

6

مجید

کمالوند

سبحان

40

25

علی

گیلک نوری

سیدالشهدا(ع)

42.5

7

سینا

فرجام

سبحان

37.5

26

شایان

امیری

سیدالشهدا(ع)

40

8

سیدعلی

جلالی سعادت

سیدالشهدا(ع)

45

27

متین

بنویدی

سیدالشهدا(ع)

40

9

امید

بزرگی

سیدالشهدا(ع)

45

28

پوریا

بیات

سیدالشهدا(ع)

40

10

سیدامیرحسین

صادق شیرازی

سیدالشهدا(ع)

45

29

امیررضا

مرکزی

سیدالشهدا(ع)

40

11

محمدحسین

خزلی

سیدالشهدا(ع)

45

30

پارسا

صادقی

سیدالشهدا(ع)

37.5

12

محمدرضا

عباس نژاد

سیدالشهدا(ع)

45

31

سپهر

رفیعی

سیدالشهدا(ع)

37.5

13

دانیال

توانا

سیدالشهدا(ع)

45

32

محمد

نوری

سیدالشهدا(ع)

37.5

14

محمود

ابراهیمی

سیدالشهدا(ع)

45

33

سیدمحمدرضا

فقیه زاده

کمال

45

15

آرمین

یوسفی

سیدالشهدا(ع)

45

34

سپهر

ذیجودنراقی

کمال

45

16

اشکان

گرامی منش

سیدالشهدا(ع)

42.5

35

احسان

بختیاری

کمال

45

17

رضا

آقا شیری

سیدالشهدا(ع)

42.5

36

سیدمحمدرضا

ترابی نیاکی

کمال

40

18

محراب

گودرزی

سیدالشهدا(ع)

42.5

37

مصطفی

خبری زاد

نبی اکرم

45

19

محمد

واشوئی

سیدالشهدا(ع)

42.5

38

مهدی

سیاح پور

نبی اکرم

45

 

39

امیرحسین

پازش

نبی اکرم

37.5

 

شایسته است مدیران محترم و رابطین گرامی  نسبت به اطلاع رسانی به پذیرفته شدگان و ارجاع به موقع جهت  ثبت نام اقدام نمایند.

کلاسها ی آموزشی به تفکیک نوع برنامه نویسی ( c++  ، جاوا ، اندروید ) روزهای پنج شنبه در محل پژوهش سرا اجرا می گردد . سایر زمان های مورد تقاضا پس از اعلام از سوی پذیرفته شدگان بررسی و اطلاع رسانی خواهد شد. ضمنا مدارس متقاضی پایگاه اجرا لازم است با پژوهش سرای صدرا هماهنگی نمایند.

 جهت کسب اطلاع از هزینه ها به پایگاه اطلاع رسانی پژوهش سرا به آدرس www.sadrapajohesh.ir  مراجعه  و یا با  شماره تلفن های 77910798 – 77912439 تماس حاصل  نمایید.

*مهلت  ثبت نام تا  تاریخ پایان آبانماه

 

+ نوشته شده توسط صدرا در دوشنبه 1392/08/20 و ساعت |